10 Ünlü Öğretmenlerin Hayatlarını Nasıl Değiştirdiğini Anlattı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

1. Oprah:  “Bugün bu yüzden bir talk şovum var.”

Oprah Winfrey Liderlik Akademisi'nden OWN ve O'ya, Oprah Dergisi'ne kadar, Oprah sürekli olarak öğrenmeyi destekledi. Bütün bunlar dördüncü sınıf öğretmeni Mary Duncan ile başladı. 1989'da Oprah, sevdiği hocalarını şovuna konuk olarak kabul etti .


 
Ben her zaman, [Duncan] yüzünden, dünyayı ele alabileceğimi hissettim. Oprah, “Öğretmenlerin tam olarak ne yapmaları gerektiğini yaptılar, o zamandan sonra sizinle birlikte yaşamak için bir kıvılcım yarattılar” diyor. “Bugün bu yüzden bir talk şovum var.”

2.  Lin-Manuel Miranda:  “Hepimiz ilkokul meclisinde 'Martin Luther King' adlı bu inanılmaz şarkıyı söyledik.”
Lin-Manuel Miranda, ünlü bir oyun yazarı olmadan önce onun yerine yedek bir öğretmen olduğunu ifade eder . Hamilton, Miranda'yı etkileyen tanınmış müziğe atıflarla dolu, ama ilham kaynağı olarak, ilk müzik öğretmeni Barbara Ames tarafından yazılan bir şarkı olan “Martin Luther King”.

On yıllar sonra Miranda, tüm şarkı sözlerini, o ve 50 eski öğrencinin, şarkıyı ona bir haraç olarak söylemesi için toplandığı 2016'da kanıtladığı Ames şarkısına tekrar okuyabiliyor .

3.  Megan Mullally :  “İlk kez oyunculuk gibi bir şey yapamadım.” 


 
Megan Mullally, lise öğretmeni Steven C. Surbeck'in ilk rolünde rol alan oyuncu olmasaydı, oyuncu olmayabilirdi.

Bir sebepten dolayı sınıfta yüksek sesle okuduğumuzda 'Venedik tüccarı' Portia'nın rolünü atandı. İlk kez oyunculuk gibi bir şey yapabildiğim ilk şeydi ve 'hmm…' diye düşündüm.

4.  John Legend:  “Sınıfına kadar, yazar olarak yeteneğime inanmamıştım.” 

John Legend , İngilizce öğretmeni Bayan Bodey'e, sonunda bir şarkı yazarı olmasına yol açan bir yazar olarak güvenini geliştirmeye borçludur.

İngilizce öğretmenim Bayan Bodey, beni okula ve kariyerime taşıyan eğitim yolculuğunda etkili oldu. Sınıfına kadar, yazar olarak yeteneğime inanmamıştım. Potansiyelimi tanıdı ve bana yaratıcılık, açıklık ve tutkuyla yazabileceğimi gösterdi. ”

5.  Patti LaBelle :  “Bayan Brown çok özeldi. ” 

Şarkıcı Patti LaBelle, öğretmeni Eileen Brown'da ömür boyu bir arkadaş buldu.

"MS. Brown çok özeldi çünkü o benim akıl hocamdı. Aileme ve bana çok yardımcı oldu. O ve ben yakın arkadaş oldum ve iyi arkadaş olduk. Uzun yıllar sonra, hala telefonda konuşurken zaman harcıyoruz. ”

6. “Ebeveyn olmak ve öğretmen olmak paralel çizgilerdir.” - Jon Hamm
Jon Hamm'un çalışma tarihi, alma dramı ( Ellie Kemper dahil olmak üzere ), John Burroughs Lisesi'nde okutulmayı içerir ve hala derse geri dönmeyi düşünmektedir . Saygılarımla öğretmenlere “alternatif ebeveynler” olarak atıfta bulunur ve ebeveynlerini kaybettikten sonra hayatının gidişatına rehberlik eder.


Bu, kelimenin tam anlamıyla, yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir - başarılı bir hayat yaşayan bir çocuk ve olukta sersemlemiş bir çocuk gibi. ”

7.  Dr. Maya Angelou:  “Tanıdığım birkaç nazik kadından biriydi ve hayatım boyunca bir insanın ne olabileceğinin ölçüsü olarak kaldı.” 
Maya Angelou, tarihin en büyük yazarlarından biridir ve çalışmaları dünya çapında incelenmiştir, ancak Wake Forest Üniversitesi'nde insancıllara ders veren Angelou, önce öğretmen olarak kendisini şöyle tanımlamıştır: “Ben öğreten bir yazar değilim. Ben yazan bir öğretmenim. ”


 
Komşusu ve öğretmeni Bertha Flowers, kütüphaneye götürüp onu okumak için evine giderek şiir sevgisini geliştirdi. Çiçekler, Angelou'yu beş yıl konuşmadıktan sonra sesini tekrar kazanmak için güçlendirmeye daha fazla saygı duyuyordu. Angelog, otobiyografisinde Çiçekler'e haraç ödedi, “ Kafesteki Kuş neden söylüyor bilmiyorum. ”

Maya Angelou Öğretmenleri ünlüler

En soğuk havada sıcak görünmek için kontrol lütfu vardı ve Arkansas yaz günlerinde etrafta dolanan ve onu serinleten özel bir esinti gibi görünüyordu. … Bana gülümsemeyi seçtiğinde, her zaman ona teşekkür etmek istedim. Eylem o kadar zarif ve çok iyi huyluydu ”.

8.  Sir Patrick Stewart:  “Benim üzerimde etkisi derin oldu.”

Sir Patrick Stewart sahne ve ekranın bir yıldızı ve İngiliz monarşi onu İngiliz İmparatorluğu Emri'nin (OBE) bir subayı olarak atayarak sanata olan katkılarını onurlandırdı. Belki de Stewart'ın profesyonel bir oyuncu olarak potansiyelini tanıyan ilk kişi, Stewart'ı Shakespeare'i tanıtan ve Stewart'ın ilk oyunculuk sınıfına yardım eden İngilizce öğretmeni Cecil Dormand'dı.

Yani Cecil Dormand, Patrick Stewart için oyunculuk kariyeri yok. Her şey onunla başladı, ona geçen yazın 90. doğum gününde onu aradığımda ona hatırlattım. ”

9.  Lucy Liu:  “Sanatlara olan sevgim devlet okulunda başladı. … Evde gerçekten sanat üzerine odaklanmadık, böylece tek fırsat okuluma gittiğimde oldu. ” 
Lucy Liu oyunculuğuyla daha çok tanınmasına rağmen, güzel sanatlar dalında bir dereceye sahiptir ve galeriler onun resimlerini sergilemiştir. Liu , okuldaki sanat sevgisini keşfetti ve şimdi sanat programlarını okullarda tutmayı amaçlıyor.

 
Bugün okulda yaptığımız proje hakkında sevdiğim şey, yarattıkları kolajların sonucu değildi, ama gerçekten çocukların üzerinde birlikte çalıştığı zaman görülen topluluk. ”

10.  Colin Firth:  “Hayatımdaki en önemli kadınlardan biri.” 

Colin Firth, Barton Peveril Koleji'nin “onu kurtardığını” ve orada geçirdiği zamanı , hayatının en mutlu iki yılı olarak tanımladığını söyledi . Öğretmenini takdir etti, Penny Edwards, o kadar ki Parlamento Evlerinde bir ödül aldığında onu yanına getirdi.

Aynı zamanda, Yüksek Okullar Birliği'nden Altın Ödül alması üzerine Edwards'dan da bahsetti.

Thomas Hardy ve Lord Byron'dan hala rastgele alıntı yapabileceğim için biraz dikkat etmeliydim. Bu ödülü almak bana üniversiteye ve bana en çok yardım eden kişiye, son derece iyi derecede İngilizce öğretmenim Penny Edwards'a teşekkür etmek için olağandışı bir fırsat sunuyor. ”

Kaynak: https://www.boredteachers.com/inspiring/celebrities-teachers-changed-their-lives

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al