İngilizce Kendini Tanıtma Ödevi (How to Introduce Yourself in English)

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İngilizce kendini tanıtmak ( Introducing Yourself in English) hayatın her alanında önemlidir. yer almaktadır. .

İngilizce olsun Türkçe olsun kendini tanıtma birileriyle ilk tanıştığınızda en önemli hususlardan biridir. Yeni bir sınıfa başlamış ve kendinizi tanıtmak zorunda olabilirsiniz, yeni bir okula başlamış olabilirsiniz veya yeni bir işe başlamış olabilirsiniz. Bir şekilde ingilizce kendini tanıtma ihtiyacınız olabilir. Okulda ödeviniz olabilir ve ingilizce kendini tanıtma uzun paragraf halinde ödev hazırlamanız gerekebilir.

İngilizce Kendini Tanıtma Örnekleri

My Dear Penfriend,


My name is Elif. I am from Istanbul, Turkey. I am twelve years old. I live in Anatolian side of Istanbul. I live with my family. I live with my brother, mother and father. I am studying in secondary school. My school is very close to my house. My favourite lesson is English literature. I like reading book, solving puzzle, riding horse and playing volleybal. These are my hobbies. My brothers name is Ali. He is younger than me. He is in the nursery. My fathers name is Ahmet. He is a civil engineer. He is thirty five years old. My mothers name is Yudum. She is a nurse. She is also thirty five years old. They are my family. Can you introduce your family for me? I want to know about your family.

See you soon,

Elif Tekin


Türkçe tercümesi,


Sevgili Mektup Arkadaşım,


Benim adım Elif. Türkiye'nin Istanbul şehrinde yaşıyorum. 12 yaşındayım. Istanbul'un Anadolu yakasında yaşıyorum. Ailem ile birlikte yaşıyorum. Erkek kardeşim, annem ve babam ile yaşıyorum. Orta okulda okuyorum. Okulum evime oldukça yakın bir konumda bulunuyor. En sevdiğim ders Ingiliz Edebiyatı dersidir. Kitap okumayı, puzzle çözmeyi, at binmeyi ve voleybol oynamayı seviyorum. Bunlar benim hobilerim. Erkek kardeşimin adı Ali. O benden küçük. Kreşe gidiyor. Babamın ismi Ahmet. O bir inşaat mühendisi. O otuz beş yaşında. Annemin adı Yudum. O bir hemşire. O da otuz beş yaşında. Onlar benim ailem. Bana aileni tanıtabilir misin? Onları tanımak istiyorum.

Görüşmek üzere,

Elif Tekin

Merhaba, benim adım Ali. 15 yaşındayım. Lise öğrencisiyim. Istanbul'da yaşıyorum. Ailemle birlikte yaşıyorum. Bir kız ve bir erkek kardeşim var. Annemin ismi Elif. Babamın ismi Veli. Kardeşlerimin isimleri Azra ve Tuna. Bir köpeğim var. Köpeğimin adı Karabaş. En sevdiğim dersler matematik ve Ingilizce dersleridir. Hobilerim arasında kitap okumak, futbol oynamak ve müzik dinlemek vardır. Tanıştığıma memnun oldum.

Ingilizce çevirisi şu şekilde olacaktır,


Hello! My name is Ali. I am fifteen years old. I study at collage. I live in Istanbul. I live with my family. I have got a sister and a brother. My mothers name is Elif. My fathers name is Veli. My siblings names are Azra and Tuna. I have got a dog. Its name is Karabaş. I like maths and English lessons. Reading book, playing football and listening music are my hobbies. I am pleasured to meet you.

My name is Suzan. I am 27 years old.
I was born in 1995 in Izmir.
I have green eyes and brown hair.
My father's name is Osman. He is 50 years old.
My mother's name is Emel. She is 45 years old.
My father is a lawyer and My mother is a teacher.
I have one brother and one sister.
I’m a student at the university.
I like reading book, listening to music, watcing Tv, doing shopping and meeting friends.
I dont like dancing and playing chess.

My name is Bahar. My surname is Kul. I don't have a nickname. I’m 17 years old. My school is Arı College. 
I was born in 2005 in Ankara.
My father is a biology teacher and my mother is a housewife. My father is 52 years old and my mother is 51 years old. 
I have a brother. He is 21 years old. He is a student at the university.

I like going out with my friends. My favourite sport is swimming. I love drawing and I'm very goog at it. I don’t like eating vegetables.
I have brown eyes and brown hair. I'm wearing glases.I'm average build and tall.

My name is Ahmet. I am a student. I study at Anayazı High School. I am 9th grade student. I am 15 years old. I am tall and thin. I have black hair and green eyes. I am a helpful and easy going person. Sometimes I am very lazy. I like listening to music, doing sports and reading books. I like playing basketball with my friends. My favorite singer is Tarkan. I also listen to Rap songs. I like English classes at school. I also like Physical Education and music classes.

I have a brother and a sister. They are students, too. My father is a farmer and my mother is a sales assistant. I have a dog called Karabaş. I like my family and friends.

Benim adım Ayşe. İstanbul’ luyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Üsküdar’ da doğdum. 9 yaşındayım. İlkokula gidiyorum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi sevmiyorum. Okuldan sonra ödevimi yapıyorum. Anne babamla televizyon izliyorum. En iyi arkadaşlarım Deniz ve Aslı.

My name is Ayşe. I’m from İstanbul and I live in İstanbul. I was born in Üsküdar. I’m 9 years old. I go to elementary school. I like reading books and listening music. I don’t like swimming. After school I do my homework. I watch television with my parents. My best friends are Deniz and Aslı.

Benim adım Jessie, arkadaşlarım bana Jess der. Londra yakınlarında ki küçük bir köyde yaşıyorum. Hemşireyim ve işimi çok seviyorum. Bir köpeğim var. Onun ismi Bulut. Bulut et, özel köpek maması ve ekmek yer. O iyi bir arkadaştır ve her zaman beni korur. Evde her zaman beni bekler. Bulut çok arkadaş canlısıdır ancak tanımadığı insanları ısırır.

My name is Jessie, but I’m called ‘Jess’ by my friends. I live in a small village near London. I’m a nurse and I like my job very much. I have got one dog. His name is Bulut, Bulut eat meat, special dog food and bread. He is a good friend and he always protects me. He always wait for me in house . Bulut very friendly but he barks at people he doesn’t know.

Merhaba, Ben Oğuz. Kütahya’da doğdum. Üniversiteden sonra İstanbul’da yaşamaya başladım. İstanbul’da büyük bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. İşimiz araştırma, tasarım, uygulama ve test yazılımını içeriyor. Şirkette iyi arkadaşlarım var, birlikte iyi vakit geçiriyoruz.

Hello, I am Oğuz. I was born in Kütahya. After university, I started to live in İstanbul. I’m software developer in a big company in İstanbul. Our work includes researching, designing, implementing, and testing software. I have good co-workers in my company, we have a funny times together.

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen?

Hello! I am Altan. I recently graduated in philosophy, they were 4 difficult years but it was worth it! We knew each other with Sally at the debate group’s party last year and we got along really well. The reason should be that we both like techno music. And you?

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

My name is Merve. I am from Istanbul and I live there. I was born in Kartal. I am 24 years old. I study at university for getting my master’s degree. I studied international relations. I like reading and listening to music. Also, swimming… I live with my mom and dad. My best friends are Ilgaz and Simge.

Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmirde yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

My name is Hande. I am 17 years old. My big family: I live in İzmir with my mom, my sister and my grandma. My mom’s name is Zeynep and she is a housewife. My sister’s name is Deniz and she is very friendly. She works at the big hospital in the city centre. My grandma’s name is Şükriye. She is 75 years old. I love her because she is cute and funny. I study at science high school. I desire to become a successful scientist by studying mathematics. I like walking and reading. Sometimes, I go to cinema with my family and my friends.

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

My name is Elif, my surname is Fidan. I was born on 23 rd of April. I am 17 years old. I study at science high school. I am tall and I play basketball. I have blue eyes. I am thin. Let me introduce my family: My sister’s name is Kevser. She is short and a bit fat. She has curly hair and hazel coloured eyes. My mom’s name is Ebru. She is tan and tall. I love her very much. She is my confidant. My dad’s name is Ali Rıza. He is medium-sized and has grey straight hair and hazel coloured eyes. He is public servant.

Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anim yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

Hi! I am the first daughter of a family of four. My name is Eylül and I am 13 years old. I live in Istanbul. I study at 8 th grade. Some of my hobbies are swimming and listening to music. My favourites: my favourite colour is dark blue and my favourite animal is bird. The thing which I hate the most in this life is resting in a closed area. Strictly speaking, I have an absurd and annoying life. For this reason, I do not have any moment full of adventure. My favourite lesson is science.

Merhaba. Benim ismim Ali. Ben 11 yaşındayım. Öğrenciyim. İstanbulluyum. Kitap okumayı seviyorum.

 Hello. My name is Ali. I am (I’m) 11 years old. I am a student. I am from İstanbul. I like reading books.

Benim adım Zeynep. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle Şirince’ de yaşıyorum. Annemin ismi Fatma, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Nehir. O iyi görünümlü ve arkadaş canlısıdır. Köyün merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyük annemin ismi Senem. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok hoş ve eğlenceli. Matematik sınıfında okuyorum. Matematik öğretmeni olmak istiyorum. Televizyon izlemeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen en yakın arkadaşlarım Ayşe ve Hülya ile sinemaya giderim.

My name is Zeynep. I’m seventeen years old. I live in a small village called Şirince with my extended family: my mother, my daughter and my grand-mother. My mother’s name is Fatma. She is 45 years old. She is a housewife. My sister’s name is Nehir. She is good looking and friendly. She works as a nurse in the big hospital in the centre of the village. My grand-mother name is Senem. She is 75 years old. I love her because she is very nice and funny. I’m studying in math class. I would like to be math teacher. I like to watch TV and reading a book. Sometimes I go to cinema with my best friends Ayşe and Hülya.

Benim adım Ayşe, soyadım Yılmaz . 28 yaşındayım. 1985 te İstanbul’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üniversitede öğrenciyim. Gözlerim kahverengidir ve saçlarım siyah. Uzunum. Babam doktor ve annem ev hanımıdır. Bir kız kardeşim ve erkek kardeşim var. Boş zamanlarımda müzik dinlemekten hoşlanırım. Sebze ve balık yemeyi severim.

My name is Ayşe and my surname is Yılmaz. I am 28 years old. I was born in 1985 in Istanbul. I live in Istanbul. I am a student at the university. I have brown eyes and black hair. I am tall. My father is a doctor and my mother is a housewife. I have a brother and a sister. In my free time I like listening to music. I like eating vegetables and fish.


 

Anahtar Kelimeler:
İngilizce Kendini Tanıtma Yazısıİngilizce Kendini Tanıtma ÖdeviKendini Tanıtma ÖdeviKendini Tanıtma Ödevi İngilizceİngilizce Kendini TanıtmaIngilizce Otobiyografiİngilizce Otobiyografi Yazısıİngilizce Kendini TanıtmakIngilizce Kendini Tanıtma KonusuIngilizce Kendini Tanıtma CümleleriIngilizce Kendini Tanıtma Metniİngilizce Kendini Tanıtma Lise ödeviIngilizce Kendini Tanıtma örnekleriIngilizce Kendini Tanıtma MetinleriIngilizce Kendini Tanıtma Uzun Paragraf LiseIngilizce Kendini Tanıtma örnekleri üniversite Düzeyindeİngilizce Kendini Tanıtma Uzun Cümleler Ve Kısa CümlelerIngilizce Kendini Tanıtma YazılarıIngilizce Aile Tanıtma SunumlarıIngilizce Aileni Tanıtma Yazılarıİngilizce Kendini Tanıtma Örnekleriİngilizce Kendini Tanıtma Konusu Özeti Ve ÖrnekleriIngilizce Kendini Tanıtma Yazısı Nasıl Yazılır?Bir Insan Kendini Ingilizce Nasıl Tanıtma?Kendini Tanıtırken Neler Yazılır?Ingilizce Nasıl Tanıtılır?İngilizcede Kendini TanıtmaHow To Introduce Yourself In Englishİngilizce Kendini Tanıtma (Introducing Yourself)Introducing Yourself İngilizce Kendini TanıtmaIntroducing YourselfIntroducing Yourself In Englishİngilizcede Kendini Tanıtma Yazısıİngilizce Kendini Tanıtma Cümlesi örnekleriKendini Tanıtma Yazısı örneği Ingilizceİngilizce Kendini TANITMA Metni Liseİngilizce Kendini TANITMA Metni OrtaokulMetni Liseİngilizce Kendini TANITMA Metni Kısaİngilizce Kendini Tanıtma 10 CümleKendini TANITMA örnekleri9.sınıf Ingilizce Kendini Ve Aileni TanıtmaKendini TANITMA örnekleri UzunIngilizce Kendini Tanıtma 5. SınıfIngilizce Kendini Tanıtma 6. SınıfIngilizce Kendini Tanıtma 7. SınıfIngilizce Kendini Tanıtma 8. Sınıfİngilizce Kendini Tanıtma Soruları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol