Dünyanın Dinler Arası Dağılımı ? Dünyada Kaç Müslüman Var?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insan bulunmakta. Bu insanların kiminin dini varken, kimi dinsiz, kimi ise geleneksel dinlere inanmakta.
ABD'nin yaptığı bir araştırmaya göre, dünya nüfusunu en fazla Hristiyanlar oluşturmakta. Hristiyanlardan sonra ise, Müslümanlar geliyor. Dünya nüfusunu 2,2 Milyar Hristiyanlar oluştururken, 1,6 Milyar insanla Müslümanlar gelmekte. Hiç bir dini inancı olmayan dinsizler ise 1,1 Milyar civarında yerlerini alıyorlar.

Rapora göre dünya nüfusunun%32’si (2,2 milyar) Hristiyan,%23’ü (1,6 milyar) Müslüman, %15’i (1 milyar) Hindu, %7’si (500 milyon) Budist ve %0,2’si (14 milyon) Yahudi. Ayrıca %6’sı (400 milyon) geleneksel dinlere inanan, Afrika, Amerika, Asya ve Avustralya bölgelerindeki insanlardan oluşuyorken, %1’i ise (58 miyon) Jainizm, Sihizm, Şintoizm, Taoizm, Tenrikyo ve Zerdüştlük gibi diğer dünya dinlerine inanıyor.

Yapılan araştırma ilginç gerçekleri ortaya çıkarıyor. En yaşlı nüfusa sahip 5 Yahudiler oluştururken, en genç nüfusu Müslümanalr oluşturuyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al