Verification: 37dd5e6ee914423e

Apple Markasında Bulunan Elmanın Yarısı Neden Isırıklı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dünyanın en iyi markalarından biridir Apple. Malum zaman teknoloji zamanı. Teknoloji ilerledikçe, neredeyse her gün yeni markalar ve teknolojik cihazlar gün yüzüne çıkıyor. Apple markası tüm dünyada bilinen en önemli markaların başında gelmektedir. Apple markasının çok ünlü bir logosu vardır oda, ısırıklı elma figürü. 
Bu amblemin neden olduğu olay ise gerçekten trajik diyebiliriz. Isırıklı elma logosu öylesine ortaya çıkmış bir amblem değildir. 
Belki de bir çok insanın daha önce dikkatini çekmiş bu amblemin hikayesi ise şu şekildedir. 
 

Apple'ın ısırılmış elma logosu siyanüre bulanmış bir elmayı ısırarak intihar eden bir matematikçiye aittir..
Adı :Alan Turing
İcadı : Bilgisayar
Ünvanı : Yapay Zekanın Babası
1912'de İngiltere'de doğdu.. Matematik, kripto analitik, bilgisayar mühendisliği ve biyoloji alanlarında uzmandı.. Nazilerin gizli yazışmalarda kullandığı Enigma kodlamasını çözdü..Almanlar'ın ünlü Enigma isimli şifre mekanizmasını çözerek savaşın gidişatını değiştiriyor.. Enigmanın çözülmesiyle beraber Alman denizaltıları zor durumda kalıyor..Alman savaş uçaklarının Londra üzerinden gerçekleştirdikleri bombardımanlar kısmen etkisizleşiyor ve bunlar bir matematikçi, Alan Turing’in başarısıyla oluyor..Bu sayede savaşı İngiltere lehine çevirerek zaferi getirdi..
Turing, ülkesine savaşı kazandıran kodlamaları geliştirdikten sonra 1952'de homoseksüel davranışları sebebiyle tutuklandı.. O zamanlar İngiltere'de eşcinsel olmak suç olduğundan Turing'e hapis yerine östrojen hormonu alma cezası verildi.. 1954 yılında Turing intihar etmek için bir ısırık aldığı zehirli elma sebebiyle öldü.. Alan Turing’in cesedi bulunduğunda yanında bir ısırık alınmış elma da bulunuyordu..
Ucundan ısırılmış bir elma şeklindeki logo, bilgisayar teknolojisinin babasına bir saygı duruşuydu..alıntı..

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al