Yeni Yasaklar Geliyor. Kabinede Dinlendirme Formülü Çıkacak. İşte Dinlendirme İçeriği

Normalleşmenin ardından vaka sayısı hızla artmaya başladı. Vaka sayılarının yüksekliği nedeniyle, bugün bilim kurulu uzun bir aradan sonra, tekrar yüz yüze toplanacak.
Bugün bilim kurulunda ele alınacak olan konuların başında, Ramazan ayı boyunca alınacak yeni önlemler ve kısıtlamalar masaya yatırılacak.
Bu akşam yapılacak olan toplantıda alınacak kararlar, yarın toplanacak olan Bakanlar kuruluna sunulacak. 
Yarın Bakanlar kurulunda Ramazan ayı boyunca uygulanacak olan yeni kısıtlamalar ve yasaklar ele alınıp, Ramazan ayında uygulanacak kararlar ortaya çıkacak

İşte Ramazan ayı için alınacak olan kararlardan bazıları

 İftar ve sahur vakitleri başta olmak üzere hareketliliğin azaltılması, vaka sayısının düşürülmesi amacıyla önümüzdeki bir aylık dönemde “toplu ziyaretler” yasaklanacak.  

 - Ramazan Bayramı’nda ilden ile geçişin önlenmesi amacıyla şehirlerarası seyahatlere kısıtlamaların getirilmesi, hafta sonu ve hafta içi belli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarının iftar ve sahur saatleri dikkate alınarak sürelerinin değiştirilmesi gündemde olacak.  

 - Kafe, restoran, lokanta ve AVM’lerin yemek bölümlerinin ramazan boyunca sadece paket servis şeklinde hizmet vermesi de konuşulan seçenekler arasında olacak.  

 - Kamuda kademeli mesaiye geçiş

   - Çok yüksek riskli illerde yüz yüze eğitime 8’inci ve 12’nci sınıflar haricinde ara verilmesi de düşünülüyor.

   - 65 yaş üstü ve 20 yaş altına dönük sokağa çıkma saatlerinde değişiklik yapılabileceği de belirtiliyor. 
 

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol