Yeni Doğum Yapan Karısını Hastane Odasında Bıçaklayan Matematik Öğretmeni Hakkında MEB'den Açıklama Geldi

Son Günlerde kadına yönelik şiddet maalesef hız kesmeden devam ediyor. En yaşanan olay ise Matematik öğretmeninin yeni doğum yapan karısını hastane odasında bıçaklamasıydı. 

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulunaak o öğretmenin MEB'e bağlı hiç bir yerde çalışmadığını belirtti

(MEB), Gaziantep'te doğumdan sonra hastane yatağında boşanma aşamasındaki eşini bıçaklayan kişinin, öğretmenlik mesleğiyle irtibatının bulunmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Gaziantep'te yeni doğum yapan 3 çocuk annesi Güldane Y'nin hastanede yatarken boşanma aşamasındaki matematik öğretmeni eşi Ahmet Y. tarafından dövülerek ve bıçaklanarak yaralandığına ilişkin haberlerin yer aldığı belirtildi.
İnceleme sonucunda saldırıyı gerçekleştiren Ahmet Y'nin öğretmen olmadığı, fen-edebiyat fakültesi mezunu şüphelinin, Aralık 2013-Mayıs 2014 tarihlerinde ücretli öğretmen olarak görev yaptığı ancak bu tarihten sonra öğretmenlik mesleğiyle hiçbir irtibatının bulunmadığının tespit edildiği açıklandı.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol