Yazı Tahtası Omzunda Kapı Kapı Ders İşleyen Öğretmen Yürekleri Fethetti

Kars'ta sınıf öğretmenliği yapan  İhsan Kartoğlu , uzaktan eğitim döneminde evlerinde internet ve tablet bulunmayan öğrencilerinin, eğitimlerinden geri kalmamaları adına büyük bir fedakarlığa imzasını atıyor.
Vefakar öğretmen, karlı ve soğuk havalarda dahi, omzuna aldığı yazı tahtasıyla tek tek çocukların ayaklarına gidip ders anlatıyor. 
İhsan öğretmenin yaptığı bu davranış tüm köy halkı tarafından takdir topluyor. Özellikle öğretmenler yata yata para kazanıyor çığırtkanlığı yapanların , öğretmenlerin yeri geldiğinde ne kadar öz verili davrandıklarını anlayabilirler

Arpaçay ilçesine bağlı Okçuoğlu köyündeki ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni Kartoğlu, teknolojik imkanları olmayan öğrencilerinin derslerinden geri kalmaması için eğitimi köy çocuklarının ayağına götürmeye karar verdi.

Okuldaki yazı tahtasını omuzuna alarak kar, yağmur ve çamur demeden öğrencilerine giden Kartoğlu, Kovid-19 salgını nedeniyle kapı önünde, bahçede ve pencerede öğrencilerine ders anlatıyor.

"Beni gördüklerinde daha bir özveriyle çalışıyorlar"


Sınıf öğretmeni İhsan Kartoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapandığını ve öğrencilerin derslerden geri kalmaması için farklı çalışmalar yaptığını söyledi.

Okulda 1 ve 2'nci sınıf öğrencilerinden sorumlu olduğunu ifade eden Kartoğlu, şöyle konuştu:

"İnternet erişimi biraz kısıtlı oluğu için haftada iki gün evleri tek tek dolaşarak öğrencilerime ders veriyorum. Bir tahtam var, onunla öğrencilerin bahçelerine giderek ders anlatıyorum. Öğrencilerimle bir arada olunca mutlu oluyorum. Onlar da hem okul ortamından biraz uzak kaldıkları için tatil moduna girebiliyorlar. Beni gördüklerinde daha bir özveriyle çalışıyorlar. Hem öğrencilerim hem de velilerim daha istekli oluyor ve bu beni çok mutlu ediyor."

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol