Valilikten Öğretmenlere Corona Virüsü Görevi

Kocaeli Valiliği kurul kararıyla kronik rahatsızlığı olmayan öğretmenlere ve imamlara corona virüsü görevi verdi. Yapılan duyuruda, ihtiyaç duyulduğu takdirde başta öğretmen ve imamlar olmak üzere kamu çalışanlarının göreve çağrılacakları duyuruldu
Koronavirüsün Türkiye'de tespit edilmesinin ardından ilk etapta okulların kapatılması kararının alınmasının ardından virüsle mücadele kapsamında görevlendirmeler devam ediyor.


Kocaeli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda alınan karara göre; (Covid-19) enfeksiyonunun hızlı ve etkin kontrolü için, öğretmen ve imamlar başta olmak üzere tüm kamu çalışmaları ihtiyaç duyulması halinde Kaymakamlıklar tarafından İlçe Sağlık Müdürlükleri emrine görevlendirilebilecek.


Kocaeli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda alınan karara göre; Yeni tip coronavirüs (Covid-19) enfeksiyonunun hızlı ve etkin kontrolü için, İlçe Sağlık Müdürlüklerince yürütülen filyasyon (hastalığın kaynağının araştırılması) ve saha çalışmalarında, kronik hastalığı bulunmayan, başta öğretmen ve imamlar olmak üzere diğer kurum çalışanlarından ihtiyaç duyulması halinde Kaymakamlıklar tarafından İlçe Sağlık Müdürlükleri emrine görevlendirilebilecek.
Yapılacak görevlendirmelerde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, zaman, yer ve sayısı Kaymakamlıklarca belirlenecektir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13