Suriyeli Sığınmacılar Türk Gencinin Boğazını Kesti

Türk gençleri ve Suriyeliler arasında çıkan tartışma korkunç bir şekilde bitti. Çıkan tartışma sonucu Suriyeli bir sığınmacı Türk gencin boğazına bıçak sapladı. 


Suriyeli sığınmacılarla, vatandaşlar arasında patlak veren olaylara bir yenisi daha eklendi. Gaziantep Gazikent mahallesinde evlerinin önünde duran üç Türk gencine kalabalık bir Suriyeli grup saldırdı.

Olay, 22 Aralık Cumartesi gece yarısı 01.30 sıralarında yaşandı. Oturdukları sitenin önünde arkadaşıyla sohbet eden 19 yaşındaki Mert Bağcı’ya Suriye uyruklu iki kişi, “Ne bakıyorsunuz” diye sözlü sataşmada bulundu. Bağcı’nın karşılık vermesi üzerine Suriyelilerle, Türk gençleri arasında kavga çıktı.


Bu sırada kardeşi Mert Bağcı’yı telefon arayan Necati Bağcı (23) kavgayı haber alır almaz, evin önüne gitti. Mert Bağcı’nın da kavgaya karışmasıyla birlikte olaylar bir anda farklı bir boyuta taşındı. Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı mahalleden yaklaşık 30-35 kişilik sığınmacı grup kavgaya müdahil oldu.

3 kişilik Türk gençlerini araya alan Suriyelilerden biri, Necati Bağcı’nın boğazına “Rambo bıçağı” olarak tabir edilen ve askeri amaçlarla kullanılan bıçağı sapladı

Kaynak: Yeniçağ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol