Sokağa Çıkma Yasağının Tüm Detayları

Dün gerçekleştirilen Bakanlar kurulu toplantısında, bir çok alanda kısıtlama kararı alındı. Gece yayınlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle birlikte, hafta sonları ve 65-20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi. 
Vatandaşlar özellikle sokağa çıkma yasağı detaylarının ayrıntılarını merak ediyorlar.  Yayınlanan genelgeye göre sokağa çıkma yasağı uygulaması şu şekilde uygulanacak

Tüm illerimizde bulunan  65 yaş ve üzeri vatandaşlar sadece gün içerisinde 10.00-13.00 saatlerinde sokağa çıkabilecekler. 1 Ocak 2001 tarihinde ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.
İş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma, SGK kaydı gibi belgeleri ibraz eden çalışanlar ise bu uygulamadan istisna tutulacak. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları saat 10.00- 20.00 dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN KİŞİLER
ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) ile sınav görevlileri, cenaze defin işlemlerinde görevli olanlar (din görevlileri, hastane ve belediye görevlileri) ile birinci derece yakınlarının cenazelerine katılacak olanlar kısıtlamalardan muaf olacak.

Normalleşme süreci sonrasında yaşanan vaka artışları, bazı kısıtlamalar getirilmesine yol açmıştır. Özellikle sorumsuzca davranan vatandaşlar bu durumun başlıca kahramanlarıdır. Vatandaşların bu süreçte daha dikkatli olmaları ve bu sayede salgının bitmesini istiyoruz. Eski normal hayatlarımıza dönmek hepimizin en büyü arzusu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol