Savcı Halı Saha Maçında Sahadan Çıkmayan 14 Öğretmeni Gözaltına Aldırdı: MEB'den Olayla İlgili Açıklama Geldi

Bir savcının halı saha maçı esnasında halı sahayı boşaltmayan 14 öğretmeni gözaltına aldırması büyük tepkilere yol açtı

İddiya göre Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde bir savcı, halı saha için 22.00-23.00 saatlerinde yer ayırttı. Ancak savcı saatleri karıştırıp sahaya 21.00'da geldi.  21-22 saatleri ise yine ilçede görev yapan 14 öğretmen tarafından ayırtılmıştı. Sahada öğretmenleri gören savcı, kendi saatleri olduğunu söyleyerek öğretmenlerden sahayı terk etmelerini istedi.

Öğretmenler ise kendi ayırttıkları saatte sahada olduklarını belirterek savcının talebini kabul etmedi. Savcı bunun üzerine halı sahaya polis çağırarak 14 öğretmeni gözaltına aldırttı. Olay eğitim camiasında büyük tepkilere yol açtı. 

MEB: ÖĞRETMENLER ÜVEY EVLAT DEĞİLDİR
Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Safran olay hakkında twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "Öğretmenler bu ülkenin üvey evladı değildir, sahipsiz hiç değildir. Diyarbakır Çermik ilçesinde 14 öğretmenin gözaltına alınması bizleri derinden üzmüştür."

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ise twitter hesabından şu tepkiyi gösterdi: " Diyarbakır Çermik.Halı saha maçı için savcı bey,tahsis edilenden bir saat önce gelir.Maç yapmakta öğretmenlere “siz çıkın ben oynayacağım” der. Öğretmenler çıkmayınca, polise talimat verir 14 öğretmeni gözaltına aldırır. Maç bitinceye kadar..YUH demekten başka ne söylenir ki?!"

Her kesimden büyük tepkiler alan olayla ilgili soruşturma devam etmekte

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bu savcıyla 2 yıl önce

Yıl 1927. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla balo veriliyor. Kastamonu Valisi salona giriyor Herkes ayakta ancak genç bir öğretmen valinin geldiğini geç fark ederek en son ayağa kalkar.Vali Bey bu olayı görür ve balo bittiğinde Milli Eğitim Müdürünü yanına çağırır. Milli Eğitim Müdürü öğretmenin iyi niyetli olduğunu söylese de vali olayın peşini bırakmaz. Olay Bakanlığa yansır. Milli Eğitim Bakanlığı da valinin bu olaya fazla alınganlık gösterdiği kanısına varır. Bu durum görüşülürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk bakanlıktadır. Yetkililer kendi aralarında konuşurlarken Atatürk ‘neler oluyor’ diye sorar?
Olayı anlatırlar ve dediği şudur;
" Hemen valiyi görevden alın. Yapılacak bu kadar işimiz varken genç bir öğretmenle uğraşan valiyle bir yere gelinmez.”

Avatar
Mehmet Şafak Özhan 2 yıl önce

Bu savcı hemen meslekten ihraç edilmeli.

Avatar
Harun ince 2 yıl önce

Savcı efendi sen bir hiçsin devletin sana verdiği gömleğin çıkarıldığında kendine güveni olmayan aciz birisin sen varya sen cahil fetönün yetiştirdiği aptallardan hiç farkın yok şahsiyetsiz herif

Avatar
MUSTAFA AKSU 2 yıl önce

TEK KELİME YAZIKLAR OLSUN.BİR ATA SÖZÜNÜ HATIRLATAYIM ÇİNGENEYE BEYLİK VERİLMİŞ ÖNCE BABASINI KESTİRMİŞ.

Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

Savcı bey kesin evde Hanımdan fırça yeyip gelmiş.

Avatar
Erol 2 yıl önce

DEVLETİ TEMSİL EDİYOR!

Avatar
Haydar BALKIŞ 2 yıl önce

.

Avatar
Ali Topal 2 yıl önce

Savcı kişisel çıkar temin etmek amacıyla kamu görevini kötüye kullanmıştır öğretmenler kimsenin baskısı altında kalmaz şikayetçi olurlarsa polisler bile sıkıntıya girebilir