Pazartesi Günü Nereler Açılacak ?

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeyle birlikte, yarın sona erecek olan tam kapanma dönemi sonrası açılacak olan yerleri açıkladı.
Pazartesi günüden itibaren yüz yüze eğitime başlayacak olan sınıflar belli oldu . Buna yarından itibaren, okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek. Diğer sınıflar 1 Haziran tarihine kadar uzaktan olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecek.

Restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme içme yerleri, hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri paket servisle, 20.00-24.00 saatleri ve hafta sonları ise sadece , paket servis olarak devam edecek.

Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde,  fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri (sadece ekmek ve unlu mamul satışı için) açık olacak.

Hafta sonları tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak ve bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.
Aşağıdaki yerlerin faaliyetlerine ise ara verilecek bir sonraki karara kadar kapalı kalacak
Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri, sinema salonları, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler, internet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, halı saha, yüzme havuzu, spor salonları, hamam, sauna ve masaj salonları, lunaparklar ve tematik parklar.
Düğün, nişan ve kına etkinlikleri 1 Haziran'a kadar yasak olacak.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol