Parasını Verdiği Halde Minibüste Kıyafetlerin Kirli Diye Oturtulmayan Çocuğa Büyük Sanatçı Haluk Levent El Uzattı

Parasını verdiği halde koltuklara oturmasına izin verilmeyen Muhammet'e halkın sanatçısı adam gibi adam Haluk Levent sahip çıktı

Mersin Erdemli’de yolcu minibüsüne binen ancak üzeri kirli olduğu için koltuğa oturtulmayan Suriyeli Muhammet’e, Haluk Levent ve AHBAP el uzattı. Geçtiğimiz hafta herkesi üzen görüntü sonrasında Haluk Levent, Mersin Belediyesi ve Göç İdaresi yetkilileriyle irtibata geçmişti. Çabalar sonuç verdi. 
Olay sonrasında açıklama yapan minik Muhammed, ‘’Adam bana işaret ettiğim yerde otur, dedi. Neden, dedim. Elbisen kirli, dedi. Bir şey olmaz, parasını verdim dedim ama adam ısrar etti, illa yere oturmamı istedi. Ben de oturdum. O zaman da uykum geldi, yattım.’’ demişti.
Hüzünlü hikayesiyle hepimizi üzen Muhammed, “Bu kişi koltuğa oturduğum halde çağırdı, yere oturttu. Burada oturacaksın dedi. Elbisemin yağ olduğunu, kirli olduğunu söyledi. Parasını verdiğim halde niye böyle yaptı anlamadım. Bir kadın da benim yerde fotoğrafımı çekmiş. Niye çekiyor ki, yanı boştu, yanına beni niye oturtmadı” diyerek sitemini de dile getirmişti.
Olay sonrasında şoför görevinden men edilmişti.
Olayı duyup üzülen Haluk Levent ve AHBAP ekibi, çocuğa yardımcı olmak için yetkililerle irtibata geçti.
Muhammed, AHBAP'ın hediyesi olan bisikletine kavuştu ve okula başlayacak.

Anahtar Kelimeler:
MersinMinibüsHaluk Levent

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol