Okulların Kapatılmasına İtiraz Geldi

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir yıldır tüm insanlığa cehennemi yaşatan korona salgını, en büyük darbelerden birine de eğitim hayatına vurdu.
Neredeyse tüm dünyada çocuklarımız aylardır okullarından uzakta ders işlemek zorunda kalıyor. UNİCEF korona virüs salgının dağılmasının okullarla ilgili olmadığını ve kapatılacak en son yerlerin okullar olması gerektiğini belirtti.
Okullarda başlatılan yüz yüze eğitimin çok kısa süre sonra tekrar sonlandırılması, çocuklarımızın geleceği açısından hiçte sağlıklı olmadığı yönünde bilgiler mevcut.


Okula gidemeyen çocuk ve genç sayısının 1 Kasım’a göre 90 milyon kişi arttığına işaret eden UNICEF, okulların kapatılmasının öğrenmeye çok olumsuz etkileri bulunduğunu, ayrıca çocukların ruhsal ve bedensel durumlarının da olumsuz etkilendiğini vurguladı.
“İLK DEĞİL SON ÇARE OLMALI”
UNICEF’in eğitimden sorumlu direktörü Robert Jenkins, okulların pandeminin ana nedeni olmadığının kanıtlandığına dikkat çekerek “Buna rağmen hükümetlerin okulların kapatılması önlemine son değil, ilk çare olarak başvurduklarını görüyoruz. Bu, alarm verici bir eğilim” diye konuştu.
Okul kapatma önlemlerinin bölge bölge değil, ülke çapında yürürlüğe sokulmasını eleştiren Jenkins, okulların açık tutulmasının avantajlarının, kapatılmasına göre çok daha ağır bastığına işaret ederek “Okulların ülke çapında kapatılmasından ne pahasına olursa olsun kaçınılmalı. Okulları corona virüs hastalığına karşı korumak için önlemler alınmalı” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol