OKULLAR ve ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK ?

2020-2021 Eğitim öğretim yılı henüz tamamlanmadı. Bu dönemin ne zaman sona ereceği henüz netlik kazanmasa da, milyonlarca veli, öğrenci ve öğretmen 2021-2022 eğitim öğretim yılının ne zaman başlayacağı sorusuna yanıt arıyor.
Bu dönem öğrenciler neredeyse hiç okul yüzü görmeden, uzaktan eğitimle mezun olacak ya da sınıf atlayacak.
Okulların bu dönem için kapanma tarihi, MEB'in daha önce yayınladığı çalışma takvimine göre, 18 haziran olarak bilinmekte. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların kapatılma tarihini 2 temmuz olarak açıklamıştı. 
Yeni eğitim öğretim yılı dikkat çeken bir açıklama ise, okulların yaz tatili boyunca devam edeceği olmuştur. 
Yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime geçilir mi? Prof. Dr. İlhan açıklamalarda bulundu. İşte İlhan'ın yaptığı yüz yüze eğitime ilişkin yaptığı o açıklamalar

Yüz yüze eğitim için Eylül ayını işaret eden İlhan, sonbahara kadar toplumun birçoğunun aşılanabileceğini söylüyor. Üniversitelerin de güz döneminde yüz yüze eğitime geçmesine inandığını ifade ediyor.

"Okullarda yaz döneminde kültürel ve sosyal faaliyetlerin olacağı bir dönem olacak. İsteğe göre katılım yapılacak bu faaliyetler çocuklar için çok önemli. Öğretmenlerimizin aşılamasında da önemli bir noktaya kadar geldik. Güz dönemine kadar zaten herkesin aşılanmasını planlıyoruz.

Eylül ayında okullarda yüz yüze eğitimin olacağını düşünüyorum. Artık hepimiz bu mücadeleyi öğrendik. Öğrenciler maskelerini takarak eğitimlerine devam edebilirler. Üniversiteler için de aynı durum geçerli"

Hürriyetr5

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol