Okullar Tatil Edilecek mi ? Bakan Koca'dan Açıklama

3 Bakan tarafından gerçekleştirilen basın toplantısının bitiminde konuşan Sağlık Bakanı Koca, okulların tatil edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada bugün gündemelrinde Bakan Zİya Selçuk'la görüşme olmadığını ve bunu önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini belirtti

İşte Basın toplantısından satır başları

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla toplandı. Toplantının ardından ortak açıklama yapılıyor...

Açıklamadan satır başları;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgının Avrupa’daki durumu, dün akşamki tablo ile karşı karşıya bırakmakla yetinmeyecektir. Risk ciddidir. 

-Koronavirüs'e karşı tulum ve maske ihracatına yasak.

-Bir veya birkaç vaka salgın değildir. Bu durum sadece virüsün ülkemiz sınırlarına girdiği anlamına gelir. Yapmanız gereken, hayatımızı tedbirler doğrultusunda yeni bir düzene sokmaktır. Koronavirüs, tedbirlerimizden daha güçlü değildir.

-60 derecenin üzerinde olmak kaydıyla Bilim Kurulu kolonyayı tavsiye ediyor.

-Bir veya birkaç vaka salgın değildir.

-Pozitif çıkan vakada kişisel mahremiyete de önem veriyoruz.

-Okulların tatil edilmesi konusu bugün gündemimizde değildi.

Bakan Ersoy: Kültür etkinlikleri Nisan sonuna ertelenebilir.

-Ulusal bir micadele vereceğiz.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: Maske ve sıhhi malzemelerde piyasalarda aşırı fiyat artışı oldu. İhracatta da oldu artış. Amacımız ihracatı engellemek değil. Önceliğimiz halkın sağlığı. İhracat ön izinlerini, Sağlık Bakanlığı ön iznine verdik. Firmalarımıza tavsiyemiz bir an önce piyasanın talebini yerine getirmesi.

Ayrıntılar geliyor...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol