OKULLAR HAZİRANDA KAPANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığının daha önce yayınladığı çalışma takvime göre, 2020-2021 Eğitim öğretim yılı 18 haziran tarihinde sona erecekti.
Ancak MEB yetkilileri, okulların kapanış tarihi olarak 2 temmuz olacağını belirtti. Okulların haziran ayında mı ,yoksa  temmuzda mı kapanacağı henüz netlik kazanmadı. 
Eğitim camiasından, MEB camiasından ve bilim kurulu üyelerinden farklı öneriler gelmekte. Okulların ne zaman kapanacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün eğitimde telafi uygulamasının haziran ayında başlayacağını duyurdu ve pandemi dönemindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

Mart 2020’den bu yana okullarından uzak kalan öğrenciler için kapsamlı bir telafi programı üzerinde çalıştıklarını zaman zaman dile getiren Selçuk, artık hazır olduklarını söyledi.

Bu açıklamanın ardından Türk Eğitim Derneği düşünce kuruluşu TEDMEM önemli bir rapor yayınladı. İlk ve ortaöğretimde salgın dönemine rastlayan yaklaşık 1.5 yıllık süreçte eğitimde öğrenme kayıpları yaşandığına dikkat çekilen “Türkiye’nin Telafi Eğitimi Yol Haritası” başlıklı raporda TEDMEM, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bazı verilere yer verdi.
TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “Karne artık bir yeterlilik belgesi değil formalite evrağıdır. Haziran ayı başında okullar kapatılmalı, tüm hazırlıklar tamamlanarak tüm kademelerde ağustos ayı başında yüz yüze eğitime başlanmalı” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol