Okullar 31 Ağustos'ta Açılacak mı? Okulların Açılış Tarihi Erteleniyor mu? Bakan Ziya Selçuk Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılış tariyle ilgili çok önemli açıklamlarda bulundu. Bu sene salgın nedeniyle erken tatil olan okulların açılış tarihi 31 Ağustos olarak belirtilmişti.

Vaka sayısında yaşanan yükseliş nedeniyle milyonlarca veli ve öğrenci okulların içinde bulunduğumuz şartlarda açılmasının doğru bulmuyor

Bakan Ziya Selçuk okulların açılış tarihine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu

Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle:

Bilim Kurulu ile istişare yaparak karar veriyoruz.

Okulların açılacağı hafta ne olacağın bilinmez.

Biz okul açılsın mı açılmasın mı diye karar verirken, Sağlık Bakanlığı'nın Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı veriler, o tarihte açılıp açılmayacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ama bugünden bunun beklenmesi doğru değil.

31 Ağustos'ta açılmasını temenni ediyoruz. Sağlıklı bir ortam oluştuğunda bunu gerçekten ortaya koymak, gerçekleştirmek istiyoruz ve şartlar el verirse bunu gerçekleştirmek istiyoruz.

Tüm planlarımızı buna göre yaptık, aylardır hazırlanıyoruz.

Ayrıntılar geliyor...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sabri üçüncü 1 ay önce

Doğacak sorumluluğu,Bakanlık üstlenirse çocuğu okula gönderirim..Veli olarak sabah akşam okul çevresinde çocuğu tezanfekte etmek için beklemek zorundayız.
Öğretmen var çocukları beden dersine çıkarmıyor,çocuk derste susuyor öğretmene su içeyim diyor denefüste içersin diyor,wc'ye gideyim diyor denefüste gitseydin diyor,wcleri kontrol ettim tuvalet kağıdı be temizlik malzemesi yok..
Bunlaramı güvenip çocuğumu virüslü ortamda okula göndereceğim..göndermemki.gitsin bir sene geç..

banner14

banner13