Öğretmenlere, Polislere, Hemşirelere ve Din Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Geliyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AK parti seçim beyannamesinde sunmuştu. Beyannamede en çok dikkat çeken konu öğretmenlere, polislere, hemşirelere ve din görevlilerine 3600 ek gösterge verilecek olmasıydı. Yıllardır polislerin ve öğretmenlerin istedikleri 3600 ek gösterge verilecek olması gerçekten umut ışığı olmuştu. Şimdi öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri bu sözün bir an önce tutulmasını bekliyor

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da partisinin seçim beyannamesinde açıklamıştı.

Erdoğan, Öğretmen polis ve hemşirelerin emeklilikte ek göstergesi 3600 çıkacak demişti. Şimdi tüm gözler Sayın Cumhurbaşkanının verdiği bu sözü tutmasını ve öğretmenlere, polislere, hemşirelere ve din görevlilerine 3600 ek göstergeyi getirmesini bekliyor.

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Verilirse Maaşlardaki Artış Bu Şekilde Olacak: Tüm Partilerin seçim vaatlerinin başında öğretmene ve eğitime yatırım geliyor. Özellikle dikkat çeken detay yıllardır öğretmenlerin dile getirdikleri ama bir türlü hiç parti tarafından yapılmayan 3600 ek gösterge geliyor. Peki Seçim vaadi olarak sunulan 3600 ek gösterge öğretmenlere verilirse maaşlarındaki artış nasıl ve ne kadar olacak ? 

Peki 30 hizmet yılında ve 1 inci derecenin 4 üncü kademesinde bulunan “öğretmen” ve kadro unvanlı personelin ek göstergesinin 3600’e yükselmesinin, bu öğretmenin; aylık ücretine, emekli aylığına ve emekli ikramiyesine nasıl yansıyacağını

Öğretmen maaşlarındaki Ek göstergenin 3000’den 3600’e yükselmesinin etkileri şu şekilde olacak
AYLIK NET MAAŞLARI  24 TL AZALIR
EMEKLİ AYLIKLARI   404 TL ARTAR
EMEKLİ İKRAMİYELERİ  14.553 TL ARTAR
*2014 yılı için geçerli olan katsayılar kullanılmıştır.

Buna göre 1 inci derece kadrolardaki öğretmen ve hemşirelerin ek göstergesinin 3000’den 3600’e yükselmesi; çalışırken almakta oldukları aylık ücrette azalmaya, emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarlarında ise artışa neden olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol