ÖĞRETMENLER, ÇOCUKLAR İÇİN TÜRKÜ SESLENDİRDİ

Gaziantep'teki öğretmenler, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün yürüttüğü "Öğretmenler Çocuklar İçin Söylüyor" projesi kapsamında yöresel türkü seslendirdi.
Yurt genelinde bir süre önce hayata geçirilen "Öğretmenler Çocuklar İçin Söylüyor" projesine kentteki öğretmenler de katıldı.

Bu kapsamda 48 öğretmen farklı enstrümanlarla "Gönül Gurbet Ele Varma" eserini seslendirdi. Kentin tarihî ve turistik alanlarında çekimleri yapılan klibin kent turizmine de katkı sağlaması amaçlanıyor.

Türkülerin her birinin ayrı bir hikâye ve tecrübe olduğu; söz konusu çalışmanın, Anadolu gelenek ve kültürünün önemli zenginliklerinden olan türkülerin gençlere tanıtılmasında ayrı bir önem taşıdığı belirtildi.

Projeyle hem nitelikli müzik icrası gerçekleştirildi hem de kentin farklı köşelerinde kaydedilen görüntülerle Gaziantep'in güzellikleri yansıtıldı.

Tarihî dokusu ve kültürel mirasıyla kadim şehir Gaziantep için önemli bir çalışma yürütüldüğü ve tüm sanatsal projelerde en önde görev alarak kente değer katan öğretmenlerin projenin her aşamasında özenle çalıştığı da bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol