Öğretmene görülmemiş şaka!

Okulun 12/A sınıfı öğrencileri, aracın ön camı ve kaputuna, öğretmenleriyle ilgili duygu ve düşüncelerini yazdıkları kağıtlar yapıştırdı. Sonrasındaysa otomobili streç filmle kapladı. Bir süre içeride bekleyen Aytan, dışarı çıktığında aracının streç filmle sarıldığını gördü. Yapılan sürpriz karşısında duygulanan emekli öğretmen, öğrenciler tarafından omuzlara alınarak uğurlandı.

Öğrencileriyle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyen Erdoğan Aytan, okulda 1979 yılının mart ayında göreve başladığını söyledi.

O tarihten bu yana pek çok müdür değiştiğini, yüzlerce öğretmen arkadaşıyla çalıştığını belirten Aytan, "Ben hep demirbaş kaldım. Benim de 40 yılım bu okulda geçti." dedi.

Öğrencilerinin, otomobilinin anahtarını isteyince bir şeyler hissettiğini ama anlam veremediğini vurgulayan Aytan, şöyle devam etti:

"Bana illa 'Dışarı çıkmayacaksın' dediler. Bir süre sonra çıkınca çok şaşırdım. Hepsini çocuğum gibi seviyorum. Arabamın üstüne yazdıkları yazıların hepsini daha okuyamadım. Bundan sonra artık ikinci baharımızı, emekliliğimizi yaşayacağız. Ben zaten hayatla barışık bir insanım. Bu yaşıma bakmayın, çocuklarla arkadaş gibiyim. Onlar benim hem çocuğum hem kardeşim, her şeyim." diye konuştu.

'UNUTULMAZ BİR HATIRA OLARAK KALACAĞINDAN EMİNİZ'

12/A sınıfı öğrencilerinden Mücahit Turgut da sürprizi nasıl hazırladıklarını anlattı.

Arkadaşlarıyla konuşurken streç film fikrinin ortaya çıktığını aktaran Turgut, "Unutulmaz bir hatıra olarak kalacağından eminiz." değerlendirmesinde bulundu.

Aynı sınıfın öğrencilerinden Talip Çetin ise Aytan'dan 3 yıl ders aldıklarını belirterek, "9. sınıfı, bölüm seçemediğimiz için Erdoğan Hocam ile ayrı okuduk. 3 yıldan beri beraberiz, sağ olsun bize bir ağabey, bir baba gibi oldu. Arabasına, 'Emeklilik yaşınız kutlu olsun', 'Bu saatten sonra paranızı bol bol harcayın' gibi sözler yazdık." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol