Kalıcı Uzaktan Eğitimin Detayları Bu Şekilde Olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son zamanlarda yaptığı açıklamalarında, salgın bitse dahi uzaktan eğitimin kalıcı olarak hayatımızda yer alacağını açıkladı.
Milyonlarca veli, öğrenci ve öğretmen, uzaktan eğitimin nasıl kalıcı hale geleceğini açıklamasında bulundu. 
Uzaktan eğitimin alt yapısının çalışmaları son hızla devam ettiği ve yeni sistemin alt yapısının hazırlıklarının son sürat devam ettiği belirtildi.
Önümüzdeki zamanlarda eğitim öğretim hem uzaktan, hem de yüz yüze olarak hayatımızda yerini alacak. Salgın bitse dahi hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
Sabah gazetesinin yaptığı habere göre, kalıcı uzaktan eğitim artık hayatımızda bu şekilde yerini alacak

ANLATIM EBA'DA, UYGULAMA SINIFTA

Yeni modelle dersin anlatım kısmı dijital ortama uygulama kısmı ise sınıf içine taşınacak. Öğrenciler EBA aracılığıyla öğrenecekleri konuyu çalışıp ön hazırlık yaparak derse gelecek. EBA'dan işlenilen derse ilişkin sorular çıkarılarak sınıf ortamında öğretmen rehberliğinde beyin fırtınası yapılacak ve ders konuları içselleştirilerek öğrenme daha etkin bir şekilde gerçekleştirilecek.

ELEŞTİREL DÜŞÜNME BECERİSİ KAZANDIRILACAK

Konuların derinlemesine analiz edileceği yeni model, öğrencilerin analiz etme, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini de geliştirecek. Bu sayede öğretmenler de eğitim programını öğrencilerin konuya yatkınlığına ve ilgi düzeylerine göre uyarlama şansı elde edecek. Öğrenciler eşzamanlı olarak öğretmenlerinden geri bildirim de alabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA TV ve uzaktan eğitim ile ilgili sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulundu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK "HAZIRLADIK" DEDİ

Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı: "TRT EBA kanallarını salgın dolayısıyla zorunlunluluk üzerine açmıştık. Lise için hafta sonlarına Sınav Özel yayınları hazırladık"

BURAK ÇELİK-SABAH

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol