İdlib'den Kahreden Haberler: 33 Askerimiz Şehit Oldu Çok Sayıda Askerimiz Yaralandı

Türkiye bugün kahreden haberlerle uyandı. Gece yarısı İdlibde yapılan saldırı sonucu çok sayıda askerimiz şehişt düştü. Dün gece TKS'yı hedef alan havan saldırısı sonucu dün geceden beri 33'e yükseldi. 

Hain saldırılara yönelik yapılan açıklamalar şu şekilde

Gece yarısı acı haberler peş peşe Hatay Valisi Rahmi Doğan'dan geldi.
Doğan saatler 00:00'ı gösterirken İdlib'te direk olarak TSK'yı hedef alan hava saldırısında 9 evladımızın şehit düştüğünü çok sayıda da yaralı askerin olduğunu açıkladı.
Ancak saatler 00:32'yi gösterirken, Doğan bir kez daha kameralar karşısına geçti ve şehit sayısının 22'ye yükseldiğini açıkladı.
Doğan saat 02:00'da bir kez daha kameralar karşısına geçti ve şehit sayısının 29'a yükseldiğini açıkladı.
Doğan son olarak saat 03:50'de yeniden kameralar karşısındaydı ve şehit sayısının 33'e yükseldiğinin haberini verdi.

Şehit sayısının 33'e yükseldiğini söyleyen Doğan, 32 askerin ise yaralı olduğunu açıkladı. Yaralı askerler arasında durumu ağır olan yok.

 
24 SAATTE 42 ŞEHİT!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün gündüz saatlerinde yaptığı açıklamada İdlib'te 3 evladımızın şehit düştüğünü açıklamıştı. Hatay Valisi Doğan'ın 9 şehit açıklamasıyla birlikte son 24 saatte Türkiye'nin İdlib'te verdiği şehit sayısı 42'ye yükselmiş oldu.

Erdoğan açıklamasında "İdlib’de gelişmeler şu anda lehe döndü. 3 tane şehidimiz var. Mekanları cennet olsun. Fakat onun yanında rejim güçlerinin kaybı çok büyük. Mücadele orada hala devam ediyor, edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek. Biz Adana Mutabakatı ile İdlib'deyiz." ifadesini kullanmıştı.

1 AYDA 54 ASKER ŞEHİT OLDU

İdlip’te 3 Şubat’ta 7 asker 1 sivil personel, 10 Şubat’ta 5 asker, 20 Şubat’ta 2 asker, 22 Şubat’ta 1 asker, 26 Şubat’ta da 2 asker yaşamını yitirmişti. Son kayıplarla birlikte toplam sayı 54'e yükselmiş oldu.

DİYARBAKIR'DAN F-16'LAR HAVALANDI!

Şehit haberinin ardından Diyarbakır'dan F-16 savaş uçakları havalandı. Hava hareketliliğinin yaşandığı kentten gelen görüntülerde savaş uçaklarının Suriye semalarına doğru hareket ettiği görülüyor.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol