Dikkat Herkesin Başına Gelebilir! Ücretli Öğretmenlik Yapan Kadın, Öğrencisi Tarafından İftiraya Uğradı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ücretli öğretmenlik yapan kadın, öğrencisi tarafından iftiraya uğradı, derdini kimseye anlatamadı ve işinden gücünden oldu. Bu herkesin başına gelebilir dikkatli olmak gerekiyor. 
BİZİM DE BAŞIMIZA GELEBİLİR...

Sakarya'da ücretli öğretmenlik yapan bir kadın, öğrencisi tarafından iftiraya uğradı. İşinden gücünden oldu, İl Milli Eğitim Müdürü'ne bile derdini anlatmaya gidemedi. Yaşadıklarını Ekşi Sözlük'te anlattı.

Öğretmenin bu yaşadıkları, eğer doğruysa, ücretli öğretmenlerin kadrolu olmadıkları için nelere maruz kaldığını ortaya koyuyor. Olanları şöyle anlatmış öğretmen:

1300 lira maaşla çalışıp öğrencisinin ve müdürünün iftirasına uğrayan kadın öğretmen
arkadaşlar acil hukuki yardıma ihtiyacım var!!

öncelikle yazdıklarımın birinde bile 1 kelime dahi yalan olmadığına şerefim ve namusum üzere yemin ederim.

ben sakarya'da bir okulda ücretli öğretmen olarak görev yapmaktayken 20 aralık çarşamba günü okulda derslerimde sürekli problem çıkaran bir öğrencimin iftirasına uğradım. öğrencim teneffüste kavga ediyor boynu çiziliyor.ama öyle böyle çizilme değil bildiğin tırnak geçme olayı var. 3. ders saatinde,sınıf arkadaşlarına cinsel içerikli konuşmalar yapıyor ben onu tenine temas etmeden (poliste mevcut cd kayıtları) idareye götürüyorum ücretliyim ya tamam hocam siz çıkın deniyor birşey yapılmıyor. son saate kadar sesini çıkarmıyor eve gidiyor bunu mazmanyev öğretmen yaptı diyor. öğrenci ile veli hastaneye gidip darp raporu alıp hakkımda şikayetçi oluyorlar. idare karar alıyor bu olay benden benim iyiliğim (!) için saklanacak.

ertesi gün bir öğretmen yanıma geliyor diyor böyle böyle hocam. ben de öğrencinin yanına gidip sınıfa kapıya çağırıyorum görüntüler mevcut temas yok. bunu doğruluyorum evet diyor. okulda şahit öğrenciler de mevcut temas olmadığına dair. eşime haber verip okula gelmesini istiyorum. ve öğleden sonra veliyi okula çağırıyorum. veli haliyle katiyyen yapmadığıma inanmıyor müdür veliyi allıyor pulluyor sınıf değiştiririz diyor siz de şikayetten vazgeçersiniz konu kapanır diyor gidiyorlar.

ama anne asla vazgeçmiyor.baba da ulaştırma bakanlığında şoförmüş bana sürekli diyorki meslek hayatın bitti üstten halledeceğim. şunu yapacağım. müdür tırsıyor. müdüre de okul için gerekeni yapmadım mı dedi. bu arada okulda öğrencilerim eylem yaptı öğretmenler beni savundu işe yaramadı. müdür benim görevime son vermek istiyor. eşim de o mesleğini çok seviyor bırakın kendisi istifa etsin diyor. müdür tamam diyor. biz milli eğitim şube müdürüne gittik vedat tezbiten bize dedi ki sonuçta ücretli bir öğretmensin ohal var ben basın filan uğraşamam suçsuzluğun çıksın başka okula veririm.

çocuklarım ağlıyor ben ağlıyorum yok. sonra da ekliyor hem müdürün hocanıım yapmadı demedi arkanda dursaydı madem. ben tabi hayal kırıklığına uğradım. ama okulda durmamam da lazım ama çocukları nasıl seviyorum. onlar da beni. ağlıyoruz. veliler geldi şahit oluruz aradılar. ama ben geri adım atmak zorunda kaldım.

karakola bile gelmeye hazırdılar. atanamamışım mülakat var sınav var. hocam riske girme açık soruşturma var içeriğine bakmadan silerler sizi dediler. neyse veli şikayetinden vazgeçti. olay kapandı ama müdür hala uğraşıyor zümrem olanlara diyor ki mazmanyev gitse ders saatlerini sen alır mısın filan? hocam yapmayın diyor. görüntüleri izliyor bir şey yokki diyor. sonra ben araya okulla aynı mahallede hatrı sayılır bir iş adamını koydum amca dedim elini ayağını öpeyim şu adama görün bir ekmeğimle oynamasın aldığım 13 gün sigorta 1300 tl maaş. tamam diyor gidiyor. amcaya görüntüler

i izletiyor müdür. ben öğrenciyi kapının önüne çağırmışım ama önümüzde kapı var tenefüste orda amcaya diyorki bakın kapı var görünmüyor öğrenciyi boğazlıyor tehdit ediyor. ortada ne ses var ne görüntü. amca gidiyor mahalleliye ben gördüm öğrenciyi boğazlıyor diyor.

mahalleli benle mesafeli işimden oldum 10 gün hasta yattım. bugün 1 mayısta mahalleden birisine benle neden mesafelisin dedim. sen hiç anlattığın gibi masum değilmişin çocuğa şiddet uygulamışın seni yanlış tanımışız dedi. karşımdaki iş adamı arkadaşlar. ben bir gariban. suçsuzluğum ortaya çıktı savcı takipsizlik verdi bana tekrar görev verilmedi. pazartesi istifa dilekçemi verdim müdür çay içmeye beklerim dedi. bir de ..... kim ki kapıma geliyor dedi. o dediği iş adamını da kapıya kadar uğurladı. müdürün iftiraları cabası. aralık ayındaki çamur mayısta lekesi kaldı. şimdi ben bu müdüre iftira davası açabilir miyim?

pervin töre'ye kadar çıkacaktım ama arkam yok işte. arka ülkesi olduk. çaresi olanlar yeşillendirsin lütfen.

edit: tartışma esnasında odada bulunan bir vicdanlı müdür yardımcısı oğlunuz madem darp edildi neden 7. saate kadar bekledi bize gelmedi. ayrıca biz onu okulda gördük gayet normaldi dedi. veliler odadan çıkınca müdür hocaanımm görmüyon mu yeaaa bunlar manyaaak dedi. bunlarla uğraşamam bunlar benim velim değil müşterim dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol