Diğer Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Ne Zaman Başlayacak?

21 Eylül tarihi itibariyle kademeli olarak okullar tekrar yüz yüze eğitime başlamıştı. Şu ana kadar, anaokulları ve ilkokulların tamamı yüz yüze eğitime başladı. 
ilkokullardan sonra, ortaokullarda 5. ve 8. sınıflar tekrar yüz yüze eğitime başladı. Liselerde ise  daha önce 12. sınıflar, bu hafta itibariyle de 9. sınıflar okullara tekrar dönüş yaptılar.  Arada kalan 6, 7, 10 ve 11. sınıfların ise ne zaman yüz yüze eğitime geçeceği henüz netlik kazanmadı. 
Ara sınıfların yüz yüze eğitime ne zaman geçeceğine dair henüz net bir bilgi paylaşılmasa da, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında ara sınıfların biraz daha bekleyeceğini yazdı. Selvinin yazısı şu şekilde

6, 7, 10 VE 11. SINIFLAR EĞİTİME BAŞLAYACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı ile konuşurken koronavirüs nedeniyle eğitime henüz başlayamayan 6, 7, 10 ve 11. sınıfların durumunu sordum. Yakın zamanda eğitime başlamaları söz konusu mu? Ziya Selçuk, "İkinci dalga gelmeseydi biz rutin olarak bütün sınıfları peş peşe başlatmayı planlıyorduk. Önümüzdeki süreçte diğer kademeler için de yüz yüze eğitim konusu kabinede alınacak kararla netlik kazanacak" dedi.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol