Büyükşehirde Yaşayan Memurlara Ek Zam Yapılacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Büyükşehirde görev yapan memurlara, büyükşehir maaşı verilecek mi? Büyükşehirlerde yaşayan memurların maaşlarında iyileştirme yapılacak mı? Büyükşehirde yaşayanların maaşlarına ne kadar zam yapılacak?
Edinilen son bilgilere bilgilere göre, büyükşehirde görevli olan memurların maaşlarına iyileştirme yapılacak.
Büyükşehirlerde yaşayan memurların geçim sıkıntısının daha fazla olduğundan dolayı, memurlara kira yardımı dahil olmak üzere,  'bölgesel' geçim endeksi" dikkate alınarak maaşlarında artışlar yapılacağı öğrenildi.
Geçmiş yıllarda terör nedeniyle Doğu ve Güneydoğu'ya gitmek istemeyen memurlar, bu kez de özellikle yüksek kira artışları ve geçim sıkıntısı nedeniyle özellikle İstanbul başta olmak üzere, büyükşehirlerden tayin istemeye başladılar.
Yaşanan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı dikkate alınarak, başta İstanbul olmak üzere, Büyükşehirlerde yaşayan memurların maaşlarında iyileştirme yapılacağı öğrenildi. 

EK ÖDEME YAPILACAK

AK Parti kaynakları, beyannamedeki bu bölümün detaylarını "Metropol kentlerde kiralar başta olmak üzere maliyetler yükseldi.

Özel sektör çalışanları bir şekilde bu maliytelerin karşılanması için destekleniyor. Ama kamu çalışanlarının böyle bir durumu yok.

Mesela 15 bin lira maaşla küçük bir şehirde geçinebilirken , tayini İstanbul'a veya Ankara'ya çıkıyor. Gitmeme gibi bir durumu da olmuyor. Böyle olunca da hayat şartları ile maliyetler arasında büyük bir dengesizlik ortaya çıkıyor. Seçim sonrası bu dengesizliği ortadan kaldıracak düzenlemeler yapılacak. Geçmişte Doğu ve Güneydoğu'da görev yapanlara ek ödemeler gerçekleştirildi.


Benzer bir şey metropollerde yaşayan kamu çalışanlar için de getirilecek. İstanbul'da 10 bin liradan aşağı kiralık ev yok. Sadece kira maliyeti bile zorlayan bir durum. Belki kira yardımı veya başka bir ad altında büyük şehirlerde ilave destekler verilecek. Polis, öğretmen gibi meslekler için lojman imkanı verilmesi de tartışılıyor" şeklinde açıkladı. Hangi şehirde hangi desteğin verilmesi konusunda 'bölgesel' geçim endeksi dikkate alınacak.

YÜCEL KAYAOĞLU

KAYNAK: WWW.TURKİYEGAZETESİ.COM.TR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak