Bu Hafta Sonu 30-31 Mayıs Tarihlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Salgın nedeniyle aylardır kapalı olan mekanların bir çoğu 1 Haziran tarihinde açılmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Pazartesi gününden itibaren gerekli tüm tedbirlerin sağlanması şartıyla bir mekanların açılacağı müjdesini verdi.

Son zamanlarda 15 büyükşehirde hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Vatandaşlar bu hafta yani 30-31 Mayıs tarihlerine denk gelen hafta sonunda sokağa çıkma yasağı uygulanack mı sorusunu soruyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda net bir şey söylemedi.

Son dakika haberine göre Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı, bu cumartesi ve pazar günü de 15 ilde devam edecek. Ancak gelecek haftalarda bu yasağa son verilecek. (Hürriyet)

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta yaşayan vatandaşların gündeminde... Corona virüsü vaka sayısı artışızı düşerken sokağa çıkma yasağı uygulaması gibi çeşitli önlemler de vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Özellikle ilk başlarda 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamı 15 ile düşürülmüştü. Peki bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasa ne zaman bitecek? Bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan son dakika açıklamalarda bulundu ve bazı sokağa çıkma kısıtlamalarının devam edeceğini söyledi.

BU HAFTA SONU 30 31 MAYIS'TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI? YASAK KALKTI MI?
Bugün görüşülecek Kabine Toplantısı'nda bu konunun gündeme alınması bekleniyordu. Bilim Kurulu önerileriyle ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile sokağa çıkma yasağı konusunda alınacak karar, kamuoyu ile paylaşıldı mı? İşte, detaylar.

30-31 MAYIS'TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bayram sonrasında vaka durumundaki iyileşmenin sürmesi durumunda sokağa çıkma kısıtlamasına haziran ayında son verilmesi hedefleniyor.

Aynı şekilde 65 yaş ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da bu takvimle birlikte haziran ayının ortasında son bulması planlanıyor.

..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13