Boyabat'ta Bir Öğretmen Hayat Kurtardı

Öğretmenin dikkati ve duyarlılığı bir ailenin hayatını kurtardı. Öğrencisinin okula gelmemesinden şüphelenen öğretmen öğrenci velisini aradı. Aramalarına cevap verilmeyince şüphelenen okul yönetimi ve öğretmen öğrencinin evine gitti. 

Olay şu şekilde gelişti

Boyabat Cumhuriyet İlk/ortaokulu'nda öğrencinin okula gelmemesi nedeniyle öğretmen ve okul yönetimi tarafından veli cep telefonu ile arandı . Ancak öğrenci ve velisine ulaşamayan okul yönetimi ve sınıf öğretmeni hemen öğrencinin evine gitti. Kapıda ayakkabıları görünce kapı zilini ısrarla çalan öğretmen ve okul yönetimi yine cevap alamayınca güvenlik güçlerine ve sağlık ekiplerine haber verdi.Gerekli yerlere haber veren öğretmen ve okul idaresi evin balkonundan içeri girip kapıyı açtıklarında anne, baba ve 2 çocuk sobadan sızan gazdan zehirlenmiş baygın yattığını gördüler. Daha sonra olay yerine sağlık ekiplerinin ve emniyet güçlerinin gelmesiyle aile 75. Yıl Devlet Hastanesine kaldırıldı. Böylece öğretmen bir kez daha eğitim ordusu adına hayat kurtardı.

Kaynak: https://www.boyabatsesi.com/gundem/boyabat-ta-sobadan-sizan-gaz-4-kisiyi-zehirledi-h2946.html?fbclid=IwAR0BhGEZY1iPK2uCDA9PwBjf5crBlb7nTkb5PT-ILF3X-CTrsc2OOFWXBvo

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol