Bir İlimizde Öğretmenlerin Koronaya Yakalanması Sonucu Eğitime 1 Hafta Ara Verildi

 Okulların yüz yüze eğitime geçtiği şu günlerde, pozitif vaka temaslı olduğu anlaşılan bir öğretmen karantinaya alındı. Öğretmenin karantinaya alınmasının ardından, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak, okulların 1 haftalık tatil edilmesine karar verdi. 
Ekinözü İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Talat Tabur başkanlığında toplandı. Toplantıda, ilçedeki pandemi sürecine ilişkin yeni kararlar alındı. Toplantı sonrasında açıklanan karar metninde, Covid-19 tedbirleri kapsamında salgının, ilçede ve mahallelerde yayılmasını önlemek, vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek, salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak ve risklere karşı güvenlik düzeyini en üst seviyeye çıkarabilmek amacıyla farklı tedbirler alındığı belirtildi.
YAYIMLANAN KARAR

"İlçemizde İlk ve Ortaokulu'nda görev yapmakta olan öğretmenlerimizden bir kısmının pozitif ve temaslı olması nedeniyle korona virüs tedbirleri kapsamında eğitim ve öğretime 28 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında ara verilerek 9 Kasım tarihinde yeniden başlanılmasına karar verilmiştir."

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol