Bebeği Koronavirüse Yakalanan Anneden Çok Önemli Uyarı

Koronavirüsü tüm dünyada hızla yayılmaya insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. Özellikle yaşlılara ve kronik hastalığı olanları etkilediği söylenen hastalık maalesef artık gençlere, çocuklara hatta bebeklere bile bulaşabiliyor

Corona virüsü paniği dünyayı etkisi altına alırken, Galler’de bebeği hastalığa yakalanan bir anne yaşadıklarını anlattı. İçgüdülerinize güvenin diyen Laura Pearson, annelere önemli uyarılarda bulundu.
Galler'in başkenti Cardiff'te yaşayan Laura Pearson, corona virüsünün dünya çapında kriz halini almasının ardından 6 aylık oğlu Gruff ve eşiyle birlikte eve kapandı. Eşinin bir süre sonra öksürük, ateş ve kas ağrıları belirtileri göstermesi üzerine odaları ayıran 35 yaşındaki Pearson, 1.5 gün içinde ise bebeğindeki değişimleri fark etti.

6 aylık Gruff'ın halsizleşerek öksürdüğünü gözlemleyen Pearson, ateşinin 39'a yükseldiğini ve kanlı ishal başladığını tespit etti. Bunun üzerine bebeği Galler Üniversitesi'ne götüren çift, Gruff'ın corona virüsüne yakalandığını öğrendi.

Doktorların çok iyi bir iş çıkardığını ifade eden Pearson, “Gerekli müdahalelerin ardından eve gitmemizi ve iki hafta boyunca karantinada olmamız gerektiğini söylediler. Eşim ve Gruff da en kötü kısmını atlattı” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13