Bazı İllerde Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Bazı İllerde Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi
Bazı illerimizde okullarda korona çıkması sonucu, yüz yüze eğitime bir süreliğine ara verildi. 
Sinop, Çorum, Kastamonu ve Kırşehir'in bazı illerinde korona vakası görülmesi sonucunda, okullar bir süreliğine tatil edildi. 
Kastamonu’da bazı okullarda koronavirüs vakası tespit edilmesi üzerine yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi. Bu süre zarfında öğrenciler uzaktan eğitimle kaldıkları yerden devam edecekler
ÇORUM’DA 3 okulda birden vaka görülmesi neticesinde, okullar 4 Nisan tarihine kadar kapatıldı.


Osmancık İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay başkanlığında olağanüstü toplanıp, özellikle eğitim kurumlarındaki artış eğiliminde olan vaka sayıları kapsamında bir dizi kararlar aldı. Karar kapsamında; pozitif vakaların ve temaslı sayılarının yüksek olması nedeniyle ilçedeki Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu, Orgeneral Ahmet Çörekçi İlkokulu ve Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okulu’nda 14 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Tedbir alınan bahse konu 3 okulda uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilirken, öğretmen, personel ve öğrenciler de ev karantinası altına alındı. Yatılı okuldaki öğrencilerin ise bulundukları yurtta izolasyona alındığı duyuruldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol