Bayram Namazı Kılınabilecek mi?

Geçtiğimiz ayda alınan kararla cemaatin camiye gitmesi ve toplu namaz kılınması yasaklanmıştı. Malum bugün AVM'ler, berber ve kuaförler açılıyor. Milyonlarca vatandaşımızın aklında ise tek soru var, önümüzde bayram namazı var ve bu bayram namazı kılınabilecek mi?

Bugün toplanan kabine toplantısı sonrası bayram namazı ile ilgili kesin bir karar verilmesi bekleniyor

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bayram namazını sosyal mesafe şartlarına uyulması kaydıyla kılınmasını istediği ancak buna izin verilmesinin "şu aşamada" gündemde olmadığı belirtildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 7. kez telekonferans yöntemiyle toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, normalleşme süreci ile ilgili yeni adımları karara bağlayacak.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre, normalleşme ile alakalı çeşitli konular gündeme gelmesi bekleniyor.

CAMİLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bayram namazını sosyal mesafe şartlarına uyulması kaydıyla kılınmasını istediği de ifade edilirken buna izin verilmesinin "şu aşamada" gündemde olmadığına vurgu yapılıyor.

AVM'LER AÇILDI CAMİLER KAPALI


"AVM'ler açıldı, camiler kapalı" eleştirisine, Erdoğan'ın Bilim Kurulu'nu işaret eden ve önerilere göre adım atıldığına vurgu yapan bir açıklama yapabileceği kaydediliyor.
Dört günlük sokağa çıkma yasağı masada
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol