Bakan Mahmut Özer İlk Defa Okullar Kapanabilir Dedi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanlığı salgın süreci kapsamında okulların açık kalabilmesi için ek tedbir önlemlerini bir bir uygulamaya alıyor. Son düzenleme ise sınıf planı olacak.
Milyonlarca öğrenci salgın kapsamında okullarda tedbirlere uyarak öğrenim görüyor. İşi sıkı tutan Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile ortak hareket ederek süreci en iyi şekilde yönetmeye çalışıyor. MEB'in en önemli kriteri ise okulların açık kalması ve yüz yüze eğitimin devam etmesi. 
YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer son yapmış olduğu açıklamasında okulların açık kalması için tüm imkanların seferber edileceğini ifade etmişti. Yüz yüze eğitim için önlemlerin ve tedbirlerin devam ettiğini ifade eden Bakan Özer çalışmaların sürdüğünü belirtmişti. 

Tedbirler kapsamında öğretmenlerin aşı oranına ilişkin de açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Özel son verileri açıkladı. Bu kapsamda Bakan Özer "İlkokuldaki sınıf öğretmenlerimizin aşılanma oranı diğer öğretmenlerimize göre oldukça yüksek. Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 98'e, ikinci doz aşı olma oranı ise yüzde 89'a ulaştı" ifadelerini kullandı. 

VAKALAR ARTARSA OKULLAR KAPATILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Özer haftasonu öncesinde katıldığı bir etkinlik kapsamında kendisine sorulan sorulara cevap verdi. Bakan Özer bu kapsamda kendisine yöneltilen "Vakalar artarsa okullar kapatılır mı?" sorusunu yanıtladı. 

Konuşmasının başında geliştirilen sistemin okulları değil sınıflara kapatmaya yönelik olduğunu söyleyen Bakan Özer, şuan oluşan oranların beklenenden daha az olduğunu ifade etti. 

Milli Eğitim Bakanı Özer soruya verdiği yanıtın devamında ayrıca Türkiye'de kapanan sınıf oranları bile oldukça düşük diyerek şu ifadeleri kullandı.  "Vakalar artar, okullar kapanabilir, toplumun buna alışması lazım. Önemli olan açık okulların varlığını sürdürmesi. Öğrencilerin çoğu okulda kalabilmek için zorunluluk olmasına rağmen sorumluluk duyarak aşı olmuşlar. Şu andaki oranlarımız alarm verebilecek bir düzeye hiç ulaşmadı. Onun için tekrar söylüyorum: Okulları kapatmayacağız."


Okulların en güvenli olduğu yerlerden biri olduğunu söyleyen Mahmut Özer, bu kadar denetim başka hiçbir yerde yok ifadelerini kullandı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol