Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna: Başkent'in Otopark Sorununa Okul Formülü Uygulayacak

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ankara Büyükşehir Başkanı Mustafa Tuna: Başkent'in Otopark Sorununa Okul Formülü Uygulayacak. Başkan Tuna, Ankara'da yaşanan otopark sorunu için, özellikle metro istasyonlarına yakın okullarda katlı otopark yaparak, Başkent Ankara'da yaşanan otopark sorununa çözüm üreteceklerini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Merkezdeki bazı uygun okullara katlı ya da yer altı otoparkı yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle metro istasyonlarına yakın olan okullarda bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.
Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Tuna, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ankara'da su sıkıntısı olmadığını, barajlardaki rezervlere göre su kesintisinin de yapılmayacağını belirten Mustafa Tuna, yıl sonunda Gerede'den gelecek suyla birlikte Kızılırmak suyuna ihtiyaç kalmayacağını bildirdi. Tuna, Kızılırmak suyunun sağlık açısından bir sorun yaratmadığını, sadece tadının farklı olduğunu dile getirdi.

- "Okullara katlı ya da yer altı otopark"

Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, şehir merkezinde bazı okulların otopark olarak kullanılmasını düşündüklerini belirterek, "Belediyemize ait birçok otoparkın kiraya verilmesi ve kira sözleşmelerinin uygun olmaması nedeniyle iptal kararları almıştık. Ancak bunlar mahkemeye gittiler ve şu anda yargı süreci devam ediyor. İnşallah mahkemeler belediyemizin lehinde karar verirse, bu otoparklar da belediye işletmesinde devam etmiş olacak. Bu arada merkezdeki bazı uygun okullara katlı ya da yer altı otopark yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle metro istasyonlarına yakın olan okullarda bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tabii bunun için tüm paydaşlarla görüşmelerimiz sürüyor." ifadelerini kullandı.

Ankara'da raylı sistemlerin yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayan Tuna, ilave metro hatlarıyla ilgili taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a ilettiklerini kaydetti.

Mustafa Tuna, taleplerine olumlu yaklaşıldığını belirterek, amaçlarının raylı sistemi şehrin muhtelif yerlerinde yaygınlaştırmak olduğunu kaydetti.

Tuna, ANKAPARK ile ilgili işletme süresinin 10 yıl yerine 29 yıla çıkarılmasına yönelik kanun değişikliği konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisinde karar alınmasını beklediklerini de ifade etti.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol