Amerika'da Salgına Rağmen Okullar Açıldı, Bir Çok Öğretmende Coronaya Rastlandı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Corona salgınında en fazla yara alan ülkelerin başında ABD geliyor. Bu kadar fazla vaka görülmesine rağmen ve hala kontrol altına alınmamasına rağmen ABD'de okullar açıldı. 
Büyük tepkiler eşliğinde açılan okullarda ilk günde, bir çok öğretmende virüse rastlanmasına neden oldu. Okullar açıldıktan sonra bazı öğretmenlerde corona çıkması, büyük tepkilere yol açtı. 
Ülkemizde de okulların açılışına kısa bir süre kalması, aynı durumun bizlerde de yaşanacağı endişesi duyulmasına neden oldu

Salgına rağmen işletmelerin ve okulların tekrar açıldığı ABD’nin Nebraska eyaletinde okullar, çalışanlarda korona virüsü tespit edilmesiyle tekrar iptal edildi.ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim vaadi olan “Okulların tekrar açılması” konusu son dönemde ABD’de gündem olurken, Tennessee, Georgia, Alabama ve Florida eyaletlerinde çok sayıda okulda eğitime geri dönülmüştü. Fakat bu eyaletlerdeki okullarda vaka sayısının artması ile birlikte eğitime tekrar ara verilmek durumunda kalmıştı.Yaşananların ardından yüz yüze eğitime geri dönülen Nebraska’da dün, bazı öğretmen ve çalışanlarda korona virüsü tespit edildi. Broken Bow bölgesindeki okullarda yapılan testler sonucunda 3 çalışanda korona virüsü tespit edilirken 24 insanın da karantina altına alındığı kaydedildi. İlkokul ve liseler 24 Ağustos’a kadar iptal edildi.ABD’nin Eğitim Bakanı Betsy DeVos, daha önce yaptığı açıklamada okulların açılmasıyla ilgili ulusal bir planları olmadığını söylerken, “Eyaletlerdeki eğitim bölgeleri yüz yüze eğitime başlama kararlarını kendileri alacaktır.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol