Ak Partiden Son Dakika EYT Açıklaması

EYT son durum hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş emeklilikte yaşa takılanlar hakkında, bir internet sitesine açıklamalarda bulundu. 

Hadi Özışık'ın "Sosyal medya gerçekten her gün bizde boğuluyoruz EYT, EYT EYT bu konuda bir şey var mı?" sorusuna yanıt veren Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamasında şöyle konuştu:

"Bununla ilgili EYT meselesi her gün yani mubalağa yazmıyorum twit attığım zaman çok sayıda kardeşimiz EYT ile ilgili yazılar yazıyor.

"EYT'yi kaldırabilecek sosyal güvenlik yapımız yok"

Hakikatten dinlediğimiz zaman bizde onların meselelerine daha yakından vakıf oluyoruz. Ama birde şunu söylüyoruz Türkiye'nin şartları var bu Türkiye'de erken emeklilik diyebileceğimiz erken yaşlarda emekliliği kaldırabilecek bir sosyal güvenlik yapımız yok." dedi.

Hadi Özışık ise açıklamasında; "Cumhurbaşkanı buranın bir oy deposu olduğunu bildiği halde taviz vermiyor" açıklaması yapması üzerine sözlerine devam eden Kurtulmuş;

"Popülist bir politika izlemek zorunda değiliz"

"Ama biz şimdiye kadar Adalet ve Kalkınma Partisinin en temel özelliklerinden birisi olan yani popülist bir politika izlemek zorunda değiliz.

Allah korusun ülke yönetiyoruz. Yani 23 Haziran geçecek Türkiye'yi yönetmeye devam edeceğiz." dedi.

EYT ne zaman meclise gelecek?


 
Hadi Özışık'ın "seçimden sonra gündeme gelebilir mi?" sorusu üzerine Kurtulmuş açıklamasında;
"O zamanki şartlar ayrı ama şu günkü ekonomik kollektörde baktığımız zaman bu meselenin çok çok zor olduğu görülüyor.

Bizde istemez miyiz yani bu kadar yüz binlerce milyonlarca insanı ilgilendiren bir şey keşke imkanlarımız olsa bunu hemen çözebilecek bir kapasitemiz olsa böyle bir imkan olmadığı içinde insanların lüzumsuz yere popülist davranarak gönülleri hoş olsun diye adım atılamaz." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

EYT hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan "Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız" dedi. Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT'li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini verdi.

MHP'Lİ KALAYCI'DAN EYT AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı katılğı bir televizyon programında, "EYT, 3600 ek gösterge gibi konuları CHP, İYİ Parti, HDP istismar etti. Belediye seçimleriyle bu sorunlar çözülecekmiş gibi gösterdiler. Bu sorunların çözümü için bizim yaptığımız teklifler var. Bunların çözümü aşama aşama, zamanla olacaktır zaten" açıklamalarında bulundu.

HAYATİ YAZICI: EYT’LİLERİ HAKLI GÖRÜYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığını ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Bir vatandaşın "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili müjdeyi bekliyoruz, seçime kadar çıkacak mı?" sorusuna Yazıcı, gülümseyerek "Sizi belli açıdan haklı görüyoruz, belli açıdan imkanlara bakıyoruz, imkanlar zor. İnşallah imkanları denkleştirir öyle yaparız." şeklinde cevap verdi.

https://www.egehaber.com/ekonomi/ak-parti-den-eyt-emeklilikte-yasa-takilanlar-aciklamasi-h279829.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol