91 Yaşındaki Emekli Öğretmen Koronayı Yendi ve Bu Şekilde Uyarıda Bulundu

Amasya'da 91 yaşındaki emekli öğretmen Bekir Tombuloğlu, ilerleyen yaşına rağmen koronayı yenmeyi başardı. Hastane çıkışı gazetecilere röportaj veren emekli öğretmen tüm vatandaşlara seslenerek, bana bir şey olmaz demeyin ve gerekli tüm önlemleri almaya özen gösterin dedi. 
Koronaya yakalanmamak için ise, maske+mesafenin çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. 

Test sonuçları pozitif çıkan Tombuloğlu, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Hastanedeki 18 günlük tedavisi sonrasında testleri negatife dönen Tombuloğlu, taburcu edildi.

Tombuloğlu, gazetecilere, "Bana bir şey olmaz" demenin yanlış bir düşünce olduğunu, herkesin bu hastalığa yakalanabilme riski bulunduğunu söyledi.


Koronavirüsle toplu mücadelenin şart olduğunu, herkesin görevini yapması gerektiğini vurgulayan Tombuloğlu, şunları kaydetti:

"Hiç kimse, 'Bu hastalık bana gelmez' demeyecek, hem kendini hem de toplumu koruma adına düşünüp uygulamayı da yapacak. Maske kesinlikle toplumda korunmak için uygulanması kullanılması lazım gelen ciddi bir önlemdir. İnsanlara ve kendine saygı, toplumların sağlığı için her insan kullanmalı. Sosyal mesafeye, hijyen kurallarına mutlaka uyulmalı, temizliğe de son derece dikkat edilmelidir. Benim yaşamam bir mucize, kimse bu hastalığı hafife almasın."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol