65 Yaş Ve Üstü Vatandaşların Sokağa Çıkma Yasağının Ne Zaman Sona Ereceği Belli Oldu!

Corona virüsü salgını nedeniyle en fazla risk altında olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza belirli günlerde belirli saatler arasında sokağa çıkma izni veriliyor. Bu yasağın bir an önce bitmesini bekleyen vatandaşlarımızın gözü kulağı hükümetin alacağı yeni kararda.

Sokağa çıkma yasağının bir an önce bitmesini ve özgürlüklerini doyasıya yaşamak isteyen 65 yaş üstü vatandaşlarımız, sokağa çıkma yasağının bitmesini bekliyor. 

Önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak olan yasağın bitip bitmeyeceği konusu vaka durumuna göre değerlendirilecek

Yeni tip Koronavirüs’le (Covid-19) mücadele kapsamında risk grubunda oluşturdukları için sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma yasağı, 15 Haziran’da veya haziran ayının sonunda kalkacağı söylendi.

Koronavirüs salgınının rakamlarda düşmesiyle birlikte, hayat yeni normale dönmeye başlarken; berberler, kuaförler, güzellik salonlarına açılış izni verilirken restoran ve kafeler de 1 Haziran’da açılacak.
Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre; 65 yaş üzerine vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının tamamen kaldırılması kararı vaka sayılarındaki artış ya da azalmaya göre verilecek.

Eğer vaka artışı aynı düzeyde seyrederse önümüzdeki günlerde yasağın kaldırılması planlanıyor

Seyahat kısıtlamalarının kalkmasının ardından vaka artışı olup olmayacağı gözlendikten sonra 65 yaş ve üzeri için uygulanan kısıtlamaların tamamen kalkması gündeme gelecek.

Riskli çalışma gruplarından diş hekimleri için de kısıtlamanın ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13