23 Mayıs İle 1 Haziran Arası 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı mı Geliyor?

Ramazan 23 Mayıs itibariyle başlayacak ve 3 günlük resmi tatil başlayacak. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise Perşembe gününe denk geliyor. Hükümetin hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulamasının Mayıs ayı boyunca devam edeceği bilinmekte.

19 Mayıs hafta sonu tatili ve Ramazan bayramı birleşmesiyle önümüzdeki günlerde 9 günlük sokağa çıkma yasağı gelmesi büyük ihtimal gözüküyor

Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Ramazan Bayramı ile 19 Mayıs'ın tatil olması nedeniyle arada bulunan 9 günlük süre içinde sokağa çıkma yasağı hakkında detaylara yer verdi. Selvi bu konudaki kulis bilgisini paylaştı.

Selvi söz konusu yazısında normalleşme sürecinin Mayıs ayında başlayacğaını ifade ederek 9 günlük sokağa çıkma yasağı için kararın 18 Mayıs'ta verileceğini ifade etti. 

Abdulkadir Selvi'nin yazısının ilgili kısmı ise şöyle:


 
Mayıs ayının normalleşme sürecinin hazırlık aşaması olacağı netleşti. Bayrama kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek. Ama asıl bayramdan sonra ne olacak?
Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü arife, pazar günü ise bayram olduğu için zaten sokağa çıkma yasağının kapsamında olacak. Ancak bu süreçte aydınlatılması gereken iki tarih var.Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günü de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp 4 gün olarak uygulanacak mı?

9 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?
Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?

KABİNE TOPLANTISI KONULAR ELE ALINACAK
Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek.

18 MAYIS'TA SÜREÇ NETLEŞECEK
18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/abdulkadir-selvi/9-gunluk-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi-kritik-karar-18-mayista-verilecek-41506499

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol