Seçim Görevi Toplantısı ve Ek Ders Ödemesi Nasıl Yapılacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Seçim toplantısına katılan öğretmenlerin ek ders ödemesi nasıl olacak? Seçim toplantısına katılan öğretmenlerin ek dersi kesiliyor mu? Seçim toplantısı ve ek ders ödemesi nasıl yapılacak? Seçim toplantısına katılmak zorunlu mu? Seçim toplantısına katılım zorunlu mu tutuluyor? Seçim eğitimlerine katılan öğretmene ek ders ödemesi?

 Madde 1: Okul yöneticilerinin katıldığı seçim toplantıları yarım günden az olursa yöneticiler o günkü yönetim ek dersini tam alır.

 Madde 2: Okul yöneticileri 6 saat maaş karşılığından sonra 6 saat daha isteğe bağlı derse giriyorlarsa bu 6 saatin ücretini ek ders olarak alıyorlar. Eğer bu ücretini aldıkları dersler seçim toplantısına denk gelirse bu derslere bağlı ek dersleri kesilir.

 Madde 3: Kararın 10,14 ve 16.maddesine göre çalışan öğretmenler yani yöneticiler, rehber öğretmenler, BTR veya ek ders kararın 16.
maddesine göre farklı yerlerde örneğin özel büroda 18 saat ek ders karşılığı çalışan öğretmenlerin seçim toplantısı yarım günden az ise bunlar da ek dersini tam alır.

 Madde 4: Normal derse giren öğretmenlerin seçim toplantısına denk gelen ve giremedikleri derslerin ücreti kesilir. Toplantıya gittikleri için ders görevini yapmış sayılmazlar.

NOT 1: Bakanlığın seçim toplantısı için gönderdiği yazının açıklamasıdır.

NOT 2: Sabah toplantısı olan birisi öğretmen veya idareci o gün okula hiç gelmez ise o günkü tüm ek dersi kesilir. İlgili kişiler sadece seçim toplantısı süresince izinlidir.

Hazırlayan: Web’de Öğren Ekibi – Habib OCAK: webdeogren.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak