"ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI" ARDAHAN'DA

Ziya Öğretmen, dijital Eğitim Buluşmaları'nın 12'ncisini Ardahan'daki meslektaşları ile gerçekleştirdi. Ardahan'da görev yapan öğretmenlerin her birinin ayrı bir hikayesi vardı. Kimi köy köy dolaşıp materyal dağıtıyor, kimi kendi lojmanına atölyeler yaptığını anlatıyordu. Bakan Selçuk hiç birinin isteğini kırmadı. Her bir isteğe "Arkanızdayız, hemen yapılıyor." diye yanıt verdi. Koronavirüs salgını sonrası ilk il ziyareti sözü de Ardahan'a gitti. 

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında bu kez Ardahan'da görev yapan meslektaşları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u ağırladı. 
 
Söz alan her öğretmen zor koşullarda hayata geçirdikleri çalışmalarını ve projelerini anlattı, ardından yeni çalışmalar için isteklerini iletti Ziya Öğretmen'e...  
 
81 ilde, her bir ilçede öğretmenlerin gösterdiği gayreti gördüğünü ifade eden Bakan Selçuk, "Gözüm arkada değil. Siz orada, öğrencilerinizin, velilerinizin yanındasınız. Bu çabalarınızdan çok mutlu oluyoruz." diye konuştu. 
 
Hem öğretmenler hem de öğrenciler mesafelerin öneminin olmadığının aslında eğitim ailesinin her bir ferdinin aynı heyecanla aynı hedefe ilerlediğinin altını çizdi. 
 
Köy öğretmeni Arzu Kaçar, uzaktan eğitimi öğrencilerinin nasıl heyecanla ve büyük bir mutlulukla takip ettiğini ifade ederken, babasının telefonuyla evden çıkıp tavuk sesleri, koyun sesleri arasında derse katılan bir öğrencisini anlattı. Bakan Selçuk da bu sürecin çocuklara ve öğretmenlere yeni ve daha önce karşılaşılmamış durumlarda ne yapılabileceğine dair beceriler kattığını belirterek tüm öğrencilere sevgilerini gönderdiğini ifade etti. 
 
Salgın sonrası ilk il ziyareti Ardahan'a
Öğretmenler her ildeki dijital buluşmanın yanı sıra yüz yüze bir sohbete de davet ediyordu. Davet Ardahan'dan da geldi. Meryem Keskendir "Biz uzakta kaldık. Bize öncelik verin. Öğrencilerimizin böyle bir motivasyona ihtiyacı var" deyince Bakan Selçuk, ilk kez söz verdi. Koronavirüs salgını sonrası ilk il ziyaretini Ardahan'a yapacağını dile getirdi. 
 
Öğrencilerine hayal ettikleri şeyin belki de çok uzak olmadığını anlatmak için bütün imkanlarını seferber edip Ankara seyahati planlayarak Anıtkabir gezisine götüren Gülsüm Dereci, okulun boş bir sınıfını zeka oyunlarını atölyesine dönüştürüp il çapında öğrencilerine bu alanda dereceler kazandıran,  kullanılmayan öğretmen lojmanının tüm odalarını atölyeye dönüştüren Gülen Karakulak, Ardahan'ın fedakar öğretmenlerinden sadece ikisiydi. 
 
Bakan Selçuk, meslektaşlarına "Ne istiyorsanız, ne yapmayı planlıyorsanız bilin ki biz sizin arkanızdayız." diye seslendi. 
 
"Kitabın hemen yola çıkıyor"
Öğretmen Göksal Sert'in yanında oğlu Salih vardı. 23 Nisan'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılı için çocukların yazdığı 100 öyküyle kitaplaştırılan "Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler"de onun da hikayesi vardı. Dijital kopyası elindeydi ama Salih kitabına dokunmak istiyordu. "Nereden alabilirim?" diye sordu. Bakan Selçuk Salih'in imzalı kitabının hemen kargoya verileceğini söyledi. 
 
Tamer Kobalas ise Posof'tan kemençesiyle programa renk kattı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13