Yüz Yüze Ve Uzaktan Eğitim

MEB tarafından yayınlanan “Yüz Yüze Ve Uzaktan Eğitim” konulu genelgede “İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında gerekli görülmesi halinde Valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecektir.” ifadesi yer almış.
Ancak “gerek görülmesi halinde” şeklindeki muallak bu ifadenin hikmeti eğitim çalışanları tarafından anlaşılamadı!
Şöyle ki; sınıflarımız seyreltilerek öğrencilerimiz iki grup halinde iki gün okula gelecektir. Pazartesi Salı birinci grup gelecek, Çarşamba temizlik arası verilecek ve Perşembe Cuma da ikinci grup okula gelecektir. Dolayısıyla bu durumda Cumartesi gününe hangi şartlarda “ihtiyaç” duyulacağı muallak kalmıştır.
Ayrıca ve özellikle Cumartesi günü çalışmanın “Valilik kararıyla gerekli görülmesi” hususu keyfiliklere de kapı aralamaktır.
Bugüne kadar defalarca şahit olunmuştur ki, “Öğretmenler az çalışıyor” gibi arazlı bir anlayışa sahip olan bir çok yönetici ve mülki amir öğretmenlerimizi angarya görevler altına ezmiştir. Maalesef o kadar fazla işgüzarla muhatap oluyoruz ki, genelgede verilen bu “Takdir” selahiyeti, önümüzdeki günlerde öğretmenlerimizi huzursuz edecek yeni sıkıntılara neden olabilecektir.
Umarım, MEB bu muhtemel probleme yönelik tedbirleri alacaktır.
Talip Geylan
Genel Başkan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol