Yüz Yüze Eğitimde Uyulması Gereken Kurallar?

Okulların açılmasına kısa bir süre kaldı. 2021-2022 Eğitim öğretim yılı yüz yüze ve tam zamanlı olarak tekrar başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığından yüz yüze eğitime ilişkin yapılan açıklamalarda, okulların 6 Eylül'de yüz yüze başlaması için, okullarda alınacak kurallar belirlendi.

MEB Bakanı Mahmut Özer okulların açılmasına ilişkin şu açıklamalarda bulunmuştu. Koşullar ne olursa olsun, öğrencileri koruyarak uygulamalı ve yüz yüze eğitime devam edeceklerini vurgulayan Koca, “Gerek ilk ve orta öğretimde gerekse yükseköğrenimde öğrencilerimizi ve ailelerini koruyacak tedbirleri alarak, tüm hazırlıklarımızı yaparak eğitime ara vermeden gelecek eğitim öğretim dönemini karşılayacağız. Bu konuda Bilim Kurulumuz eğitimde uyulması gereken uygulanabilir kuralları belirledi. Alınması gereken tedbirlerle ilgili hazırlıklarını tamamladı. Bu çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığımızla ve Yükseköğretim Kurulumuzla istişare ederek en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Fiziki koşulları hazır etmek için ilgili kurumlarımız, bakanlıklarımız tam bir koordinasyon halinde çalışacak ve okullarda öğrencilerimizi bekleyeceğiz.” bilgisini paylaştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol