Yöneticilerin Öğretmenleriyle Olumlu İlişkileri Desteklemenin 4 Yolu

Öğrencileri eğitmek gerçekten büyük bir emek ister. Öğretmenlerden yöneticilere, yönetim kurulu üyelerinden bakım personeline, öğrencilerin öğrenmeleri için okulları üretken ve güvenli yerlerde yapma konusunda çok sayıda yetişkin vardır. 

Çoğu zaman odak, bu yetişkinler ve ulaştıkları öğrenciler arasındaki ilişkilere odaklanır. Bununla birlikte, bu personel-öğrenci etkileşimlerindeki değerin en üst düzeye çıkarılması, yetişkinlerin kendi aralarında bir okul fakültesi olarak pozitif bağlar oluşturmasını gerektirir.

Yöneticiler olarak, öğrenciler için verimli bir okul işletmekle ilgili sorumluluğun bir kısmının, personel ile teşvik edici ve verimli ilişkiler kurmanın yollarını bulmayı da içerdiğini kabul etmek önemlidir.

Yöneticilerin öğretim kadrosuyla olumlu ilişkileri geliştirebilecekleri dört yol vardır:

1. Şeffaflık
Yöneticiler, okullarının etkili bir şekilde öğrencileri hizmet etmesini sağlamak için çok önemli kararlar vermek zorundadır. Açıkça yapıldığında ve açıklandığında bu kararlar için güven ve satın alma daha kolay hale gelir.

Bu tarz bir dürüstlük ve açıklık bir okulun kültürü için dönüştürücü olabilir. Dış bağlantı  . Şeffaf bir yönetim stilinin kullanılması, perdeyi geri çekmeye ve varsayım, dedikodu ve tahmin çalışmalarıyla yönetilen bir okul ikliminin önlenmesine yardımcı olur. Bunun yerine, öğretmenler açık beklentilere ve onların arkasındaki gerekçelere dair bir anlayışa dayanarak çalışabilirler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, “öyle dediğim için” aynı olumlu etkiye sahip değil.

En iyi yöneticiler, hem kendi fakültelerini döngü içinde tutmak hem de onları konuşmaya çekmek için etkili yollar bulurlar. Bu, toplantı tutanaklarının personel için kullanılabilir hale getirilmesi veya öğretmenlerin okuldaki önemli kararları duymalarını (veya bunlara ekleyebilmeleri için) resmi ve gayri resmi fırsatlar sunmalarını kolaylaştırabilir.

Sonunda, bu şeffaflığa olan bağlılık, öğretmenler için bir çalışma ortamı oluşturmayı ve birleştirilmiş ve tutarlı hissettiren öğrenciler için bir öğrenme ortamı oluşturmaya yardımcı olur.

2. Öğretmenlerin profesyonel girdilerini aramak
Öğretmenlerin ele aldığı şeylerin çoğu, kuralcı; Devlet görevlileri, yönetim kurulu onaylı müfredatlar, standartlaştırılmış testler ve bir öğretmenin kendi işini nasıl yapması gerektiğini şekillendiren sayısız diğer taşınmaz nesneler vardır.

Öte yandan, okul yöneticilerinin zaman ve kaynakların nasıl kullanıldığının kontrolünde olan alanlar vardır. Mesleki gelişim, disiplin politikalarının belirlenmesi, derslerin programlanması ve etkinlikler, müfredat materyallerinin seçilmesi ve bölge teknolojisinin kullanılması gibi bu kararların birçoğu, öğretmenlerin öğrenci gelişimini başarılı bir şekilde destekleme becerisine anlamlı etkileri vardır.

Bu tür kararlar söz konusu olduğunda, yöneticiler, giriş ve tartışma için fırsatlar yaratarak personelinin mesleki deneyimlerine olan inancını göstermeye yardımcı olabilirler. Bu işbirliğini şeffaf bir karar verme stili ile birleştirmek, yönetim ve personel arasındaki pozitif ilişkileri arttırmanın uzun bir yolunu bulabilir.

Çoğu zaman, öğretmenlerin, yöneticilerin karar verme sürecine yardımcı olabilecek ön hatlardan anlayışları ve perspektifleri vardır. Personelin hem de öğrencilerin yararına, öğretmenlerin sadece güvende hissetmek, ama zorunludur güçlenmiş üstleri ile görüşlerini paylaşmak için Dış bağlantı  .

3. Var olmak
Okul yöneticisi olma avantajlarından biri rahat, özel bir ofis olsa da, en iyi yöneticiler mümkün olduğu kadar az zaman harcayabilmek için uğraşırlar.

Öğretmenler ve öğrenciler, okul yöneticileri günlük okul topluluğunun aktif üyeleri gibi hissetmek zorundadırlar. Bu çeşitli şekillerde başarılabilir:

okula geldiklerinde personeli tebrik etmek
resmi olmayan sınıf ziyaretleri
hizmetlerini bir model öğretmen olarak model tekniklerini öğretmek ve öğrencilerle etkileşimde bulunmak
geçiş zamanlarında koridorlarda mevcut olmak
öğle yemeği için farklı personel ve öğrenci gruplarına katılmak
müfredat dışı etkinliklere katılmak
mesleki gelişim oturumlarında oturmak
Bazen, bir yöneticinin, bina boyunca var olmak için kasıtlı bir çaba harcaması basit bir gerçektir. Proaktif olarak sorunların önlenebilmesi için sorunların daha sonra reaktif bir şekilde ele alınması gerekli olabilir .

4. Başarıları kutlamak
Maalesef, yöneticiler yanlış giden şeylere çok fazla zaman harcıyorlar. Bu sadece işin bir parçası. Ancak, gitmek şeylere tepki gömülü ölçüde daha fazla güç vardır sağ belirli bir okul günü.

Bir çok okul, yılın öğretmeni veya ayın personeli gibi büyük kutlamalara yakalanır. Bunlar, sıkı çalışma ve özverileri için fakülteyi onurlandırmak için büyük fırsatlardır, ancak yılda sadece bir avuç öğretmene ulaşırlar. Oranlar, her sınıfta her gün kutlamaya değer bir şey var.

Yöneticiler bu anları, geçen bir destek yorumu, hızlı bir teşekkür e-postası ya da bir öğretmenin zor bir durumu ele alma şeklini öven bir masadaki yapışkan not gibi basit bir şeyle onurlandırabilirler. Herhangi Öğretmenlerin çabaları alındı Dış bağlantı  , ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, çok şey ifade edebilir ve olumlu bir öğrenme topluluğunu teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Kaynak: https://teach.com/blog/4-ways-for-administrators-to-foster-positive-relationships-with-their-teachers/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13