YÖK Mobil Uygulaması Açıldı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

TÜRK YÜKSEKÖĞRETİMİ İLE İLGİLİ NE BİLMEK İSTİYORSANIZ "YÖK MOBİL" İLE ARTIK "CEP"TE

YÖK ARTIK DİJİTALLEŞİYOR…

YÖK, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilen "YÖK Mobil" uygulamasını akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde ilk kez kullanıma sunuyor.

YÖK Mobil uygulamasını telefonlarına yükleyen kullanıcılar, "Yeni YÖK"ün kurumsal bilgilerine, duyuru ve haberlerine, akademisyen bilgilerine, Yükseköğretim Program Atlası'na, Dergi ve raporlarına, Tez Merkezi'ne, üniversitelerin yayınladığı öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadro ilanlarına, üniversitelerin iletişim bilgilerine ve konumlarına kolayca erişebilecek.

Diğer bir ifade ile her hangi bir konuda yazılan tezler, makaleler, çalışmalar, patentler, sunulan bildiriler, yani bilim dünyasının bütün çıktıları, ayrıca sadece herhangi bir fakültenin değil ülkemizin her hangi bir ilçesinde açılan meslek yüksek okuluna kayıtlı öğrenci sayılarına kadar tüm veriler artık mobil uygulama ile cepte olacak. Bu arada YÖK dergileri ve raporları da bu uygulamada yer alacak.

Ayrıca, yıllardır tartışma konusu olan kadro ilanlarının takip zorluğu da bu uygulama ile öğretim üyesi dışındaki kadrolar için aşılıyor. İstediği üniversitelerin veya bütün üniversitelerin araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi kadro ilanları kullanıcının cebine gelecek.

Bu uygulama istihdam yapan kurum ve kuruluşlar için de büyük kolaylık sağlayacak. YÖK Belge doğrulaması sayesinde, e-Devlet Kapısı'ndan alınan öğrenci ve mezun belgeleri de doğrulanabilecek.                                                               

YÖK Mobil uygulamasına önümüzdeki dönemde, "Denklik Belgesi", "Akademisyen Belgesi", "Diploma Doğrulama", "Elektronik Kayıt", "ÖSYM Kılavuzunda Yer Alan Programların Koordinat Bilgilerinin Haritalarda Görüntülenmesi" ve "KYK Yurtlarının Koordinat Bilgilerinin Haritalarda Görüntülenmesi" gibi yeni hizmetlerin eklenmesi planlanıyor.

Apple / Google Play Store uygulamasına girip "YÖK Mobil" yazan kullanıcılar YÖK Mobil uygulamasını telefonlarına indirebilecek.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol