YKS'de Küpe Krizi

Bugün gerçekleşen YKS ilk oturum TYT 'de yine ilginç manzaralara rastlandı. Kimi aday geç kalıp içeri alınmadı, kimisi 1 dakika kala kendini içeri atabildi, kimsinde ise küpe krizi yaşandın

Bu yıl ilk kez uygulanan YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye katılan adaylar arasında kimliğini kaybeden, 15 dakika kuralına takıldığı için salona giremeyen ve ağlayan öğrenciler de oldu. Küpesini çıkaramayan bir öğrencinin yardımına ise diğer veliler koştu. Bazı veliler de inşaat çalışanlarını gürültü yapmamaları için uyardı.
Türkiye genelinde bu yıl ilk kez uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ilk defa uygulanıyor. Sonuçları üniversiteye girişte kullanılacak sınav, farklı görüntülere sahne oldu. Bazı adaylar 1 dakikayla sınavı kaçırdı, bazıları kimliğini kaybettiği için salona alınmadı ve gözyaşlarına boğuldu. Bir öğrenci de sınav öncesi küpe krizi yaşadı. Küpesini çıkaramayan öğrencinin yardımına diğer veliler koştu. İşte Türkiye’den YKS manzaraları:

ADAYLARLA OKULDAKİ SAAT TUTMADI
Afyonkarahisar: Gazi Mesleki Teknik ve Teknik Anadolu Lisesi’nde salondaki saatin, velilerin saatinden bir dakika ileri olması nedeniyle sınava alımlar durduruldu. Son saniyelerde sınava girme ümidi taşıyan birçok öğrenci okul bahçesinden üzgün ayrılırken, veliler duruma tepki gösterdi.
SON ANDA YETİŞTİLER
Karabük: YKS adayları Karabük Üniversitesi girişinde bekleyen Karabük Belediyesi’ne ait otobüslerle sınavlara girecekleri okullara taşındı. Sınava geç kalmamak için koşturan öğrenciler, son anda kendilerini okuldan içeri atabildi.

Yurdumdan hiç değişmeyen sınav manzaraları yine bizleri şaşırtmadı. Tüm adayla umarız verdikleri emekleri boşa çıkartmayıp güzel sonuçlar elde edebilirler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13