YKS başvuruları bugün başlıyor!

Dikkat YKS başvuruları bugün itibariyle başlıyor. YKS klavuzu ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanmıştı. YkS sınavına girecek adaylar bugünden itibaren başvurularını gerçekleştirebilecekler. 
 

YKS sınav ücreti ödeme için son gün 22 Mart 2018 . YKS başvurusunda bulunacak adayların en geç  4 Nisan 2018 tarihine kadar ücretlerini yatırması gerekiyor.

2018-2019 öğretim yılında ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme (TÜBİTAK yarışmalarıyla sınavsız geçiş hakkı edinenler dahil) veya ilgili kurumlarca yapılacak özel yetenek sınavı sonucu yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemine alınacak tüm adaylar, 2018-YKS’ye başvuru yapmak zorunda olacak. 

YKS, 3 oturumlu olacak. Sınavın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), tüm adaylar için zorunlu olacak. Adaylar, isterlerse YKS'nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) ve YKS'nin üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi'ne (YDT) girmek için de başvuru yapabilecek. Tüm oturumlar için ücret 50'şer lira olarak açıklandı. 

TYT'ye katılım zorunlu olacak

Yayımlanan kılavuza göre, YKS'ye başvuran tüm adayların, Temel Yeterlilik Testine (TYT) katılmaları zorunlu. Diğer oturumlar isteğe bağlı. https://www.a24.com.tr/yks-2018-basvuru-kilavuzu-yayinlandi---yks-basvurulari-ne-zaman-basliyor-haberi-40118988h.html?h=52

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol