Yılmaz: Kızların Okullaşması Bizim için Çok Önemli

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakan İsmet yılmaz: Yaptığı açıklamalarda, kızların okullaşmasına büyük önem verdiklerini dile getirdi. 

Millî Eğitim Bakanlığı faaliyetlerinden bahseden Yılmaz, kaliteli eğitim için birçok proje yürüttüklerini bildirdi. "Kızlarımızın okullaşmasına büyük bir önem veriyoruz." diyen Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Liselerdeki kızlarımızın okullaşmasıyla erkeklerimizin okullaşması aynı, net yüzde 82. Yükseköğretimde ise kızlarımızın okullaşma oranı erkeklerden daha fazla. Biz geldiğimizde üniversitelerde kızlarımızın okullaşma oranı her 100 kızımızdan 12´si üniversiteye giderken şimdi her 100 kızımızdan 44´ü gidiyor, her 100 erkekten 40´ı gidiyor. Allah´a hamdolsun. Eğer hanımları eğitirseniz, nesli, geleceğinizi eğitirsiniz. Bir önceliğiniz varsa kızların eğitimine öncelik verin. Çünkü kız, annedir, eştir, toplumu değiştiren en önemli unsurdur."

Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz, okul yaptıran hayırsever iş adamlarına plaket verdi.

Açılış törenine, Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Ceber, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yılmaz, törenin ardından beraberindekilerle Şehit Alican Öztürk Ortaokulu´nu gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Burada öğrencilerin taleplerini dinleyen Bakan Yılmaz okula akıllı tahta sözü verdi. Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürlüğü binasına giderek incelemelerde bulunan Yılmaz, burada açılan resim sergisini gezerek müzik dinletisi sunan öğrencilerle sohbet etti.

Bakan Yılmaz daha sonra Batman´da terör saldırısında şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın´ın Karabük´teki ailesini ziyaret etti. Yılmaz, ziyaretin ardından Alibaba Anaokulu ve Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol