Yetiskin okuma yazma kursu...

Ne acı hikayeler duyar insan! Okumanız gereken yıllarda evlendiriliyorsunuz, zorla okuldan alınıyorsunuz. Yinede okumak adına geç kalınmaz, okumanın yaşı olmaz. 

Her bir çizgi ayrı bir hikaye ...Siz eğik ve düz çizgiler görüyorsunuz ,ben ise gülümseyişi çocukluğu çalınmış kız çocukları...Siz harflerin egriligini görüyorsunuz ,ben hayatın adaletsizligini..
Her yerde hor görülen okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin ne yaşadıklarını bilmeden okuyan yazanlar ,güzel çizgi çizen,güzel harfler yazan eller ,ya bu çalınmış hayatların esitsizliginin vebalini kim verecek !!!
Bu kursa para için başladığım ilk gün aldığım ders :Bu insanlara en ufak katkım olacaksa bu para umurumda değil artık !
Örnek bir hikaye ile başladım dersime "15yaşında evlenip 16sında çocuk sahibi olup,şimdi bir üniversitede doçent olan arkadaşımın ...Ardından 13yaşında evlendirilen ,kız çocuğu okur mu ?diyerek okula gidemeyen bir velimin tandır ekmek yaparken,erkek kardeşinin defterini gizlice alıp ,tandır duvarına kozlerle harfleri yazıp okumayı öğrenen "...daha ne hikayeler gizliydi bu hayatlarda ...Ben bugün ağladım ,isyan ettim,öğrendiğim hikayelerine....

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol