google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Yeni okulunuzda nasıl iyi bir izlenim bırakabilirsiniz

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ben bir yazı yazdım Tes bir süre önce göçebe öğretmen olma konusunda onun faydası vardır nasıl ve. Bunun da bana getirdiği şey, yeni bir departman, sahne ortağı, çocuk seti ve üst düzey yönetim ekibiyle (SMT) tanışma deneyimim. İşte ilk birkaç gün hayatta kalmanıza ve iyi bir izlenim bırakmanıza yardımcı olacak ipuçlarımdan birkaçı.

1. Sınıfınızla tanışırken, en iyi ayağınızla öne geçin (ancak fiyakalı ayakkabılar giymeyin)
Senin hakkında ne sorabilir? Peki, dersinizi etkilemek ve dersler hakkında onları heyecanlandırmak istiyorsunuz, ancak eşit derecede devam edemeyeceğiniz glitzy, razzmatazz dersleriyle başlayamazsınız. Ortada bir yerde buluş. Heyecan verici dersler yapın, aynı zamanda size bir insan olarak göstermenize yardımcı olan dersler yapın - kişiliğiniz aksaklık olsun.

2. Yeni meslektaşlarınızla konuşma yolundan çıkın
İlk haftada veya yeni bir departmandaki şeyleri gerçekten ıslatmayı denemenin her zaman yararlı olduğunu gördüm. Karakterlerin kim olduğunu ve hangi becerileri getirdiklerini öğrenin. Yardımlarını isteyin - sonuçta okullarında yenisiniz. Yardım isteme gücü gösteriyor ve tanıştığım hemen hemen tüm insanlar acemilere yardım etmekten mutlu oluyor.

Hızlı okuma: Okul nasıl hareket eder, sizi daha iyi bir öğretmen yapar?

Yeni okul yılı:  'Fısılda… Okula dönmek için sabırsızlanıyorum'

Öğretmen olarak mı başlıyorsun? İşte en iyi 5 ipucu

Henüz herkes okula geri dönmedi:  Yaz tatillerinin son birkaç günü nasıl doldurulur ?

En başından beri tavsiye edeceğim bir şey, kendi yetenekleriniz ve deneyimleriniz hakkında lirik ağlamak. Yavaş yavaş damlayalım ve onlara haftalar ve aylar boyunca sunmanız gereken her şeyi gösterin. Sadece iyi bir oyun konuşmak yerine "yürüyüşe çıkmak" daha iyi.

3. utangaç olmayın
Yeni bir SMT ile tanışmak, bir işte yeni başlangıçlar için biraz zor olabilir ve bunu anlıyorum. Benim tavsiyem kibar olmak, en iyi cevap verecekleri yer olup olmadığını sormak, ancak bir sahne ortağının kolayca cevaplayabileceği bir şeyle uğraşma. Aynı şekilde, yeni olsun ya da olmasın, bölüme veya okula farklı bir şey getireceksin, yani bir toplantıda söyleyecek bir şeyin varsa korkma, iyi personel toplantısı herkese eşit olarak davranır.

4. Herkesi tanıyın - ve herkesi kastediyorum
Bence bu en önemli tavsiye. Bölümünüzdeki herkese ilgi gösterin, onları ve yaşamlarını sorun. Bir temizleyici veya üye veya hademe görürseniz, aynısını yapın. Yıllar geçtikçe birkaç temizleyiciyle hala sosyal medya arkadaşlarıyım ve hayatlarına ayak uydurmanın tadını çıkarıyorum. Büro personelini tanımak için zaman ayırın, çünkü bunlar okullardaki pek çok şeye açılan kapıdır ve onları yalnızca idari işler için kullanmaktan asla vazgeçmedim. Ayrıca bu ekstra fotokopi işini biraz daha kolaylaştırıyor!

Umarım bu bir büyükanneye nasıl yumurta emeceğini öğretmemiş olabilir, ama bu şeylerin her zaman bana iyi hizmet ettiğini gördüm. Yeni okullarda çalışmaya başladığınız için hepinize iyi şanslar  - harika olacaksınız.

Adam Black, İskoçya'da, Yeni Yıl Onur listesinde, stammering konusundaki farkındalığı arttırdığı için İngiliz İmparatorluğu Madalyası alan ilk öğretmendir. O tweets @ adam_black23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol